Головна Новини Весну у Гончарівці зустріли японським Днем дівчаток Хіна-Мацурі

Весну у Гончарівці зустріли японським Днем дівчаток Хіна-Мацурі

06.03.2019 10:12

Під знаком краси і жіночності пройшов цей день у книгозбірні. Десятикласники Херсонської гімназії №6 були запрошені на країнознавче рандеву «Україна – Японія: День дівчаток Хіна-Мацурі». Під час заходу гімназисти дізналися неймовірні факти про святкування Жіночого Дня у всьому світі. Але основною темою зустрічі все-таки була загадкова Країна Тисячі Островів – Японія – та її стародавні традиції березневого Дня Дівчаток.

Експертом з цієї теми виступила виконавчий директор Молодіжного товариства японської культури «Татікадзе» (м.Миколаїв) Галина Зінов`єва.

Пані Галина захопила увагу старшокласників розповіддю про Хіна-Мацурі, майстер-класами з японської каліграфії та виготовлення паперових ляльок Хіна. Та найбільше красивим українським дівчаткам (і одному хлопцю!) сподобалися фотосесії у справжніх японських кімоно!

Містком між японською і українською культурами стала участь у країнознавчому рандеву майстринь декоративно-вжиткового мистецтва Херсонщини з двома виставками традиційних ляльок-мотанок.  

Наші сакральні мотанки і стародавні японські ляльки мають багато спільного. Про цей зв'язок та про різновиди ляльок-мотанок емоційно розповіла народна майстриня Надіша Джібладзе, викладач Херсонського гідрометеорологічного технікуму.

А розмаїття оригінальних авторських мотанок від співробітниці Херсонського державного будинку художньої творчості Любові Семенової та її учнів з Херсонської школи-інтернату ім.Т.Шевченка створило справжній весняний настрій!

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день