Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Відкриття художньої виставки як нагода поговорити про аутизм

01.11.2016 07:37

27 жовтня відбулося відкриття художньої виставки Олександри Авдєєвої «Рандеву на межі двох світів» в релакс-зоні на четвертому поверсі книгозбірні.

Це було справжнє побачення: із творчими світами Олександри та Марини Авдєєвих, із світом дітей, що мають розлади аутичного спектру, із світом батьків, що виховують таких дітей, і зараз об’єднуються для створення громадської організації.

Сільвестр Сталоне, що виховує дитину з аутизмом, якось сказав: «Ви не можете примусити дитину повернутися у вашу реальність, але ви можете відправитись за нею в її світ. Після того, як малюк навчиться вам довіряти, він стане більш відкритим та товариським». Виставка Олександри виявилась саме таким запрошенням у світ «зачарованих» дітей.

 «Як всі маленькі діти, Саня почала малювати в 1,5-2 роки. Звичайно, на початку це були різнокольорові дитячі каракулі, Саша могла малювати годинами. І полотном слугували не тільки альбоми, але й стіни нашої квартири. У 5 років Саша стала власником особистого комп'ютера, і малювання перейшло в графічний редактор. З 6-ти років з нею займається педагог художньої школи Ганна Олегівна Файнштейн. Роботи Олександри брали участь у виставках «Осінній вернісаж» в Херсонському палаці молоді в 2011, 2014, 2015 роках. Минулої зими в школі №28 була персональна виставка Сашиних робіт», – розповіла Марина Авдєєва, мама юної художниці.

Ольга Рязанова та Олена Водяницька, активісти ініціативної групи, що об’єднує батьків дітей з аутизмом, розповіли про міфи та факти, що стосуються цього розладу, познайомили зі своєю роботою щодо поширення цієї інформації серед херсонців, проінструктурували, що можна і чого не треба робити, коли ви стаєте свідком не зовсім звичної поведінки дитини в громадському місці, і запросили всіх до співробітництва та взаємодії. До них несподівано приєднався і син Олени Богдан, який вирішив самостійно озвучити інформацію з буклету про дитячий аутизм (до речі, ці буклети та іншу корисну інформацію ви можете знайти у холі бібліотеки поряд із центром для користувачів з особливими потребами).

Потім присутнім були продемонстровані прикраси Марини Авдєєвої, а моделями для дефіле стали мами «зачарованих» дітей та бібліотекарі.

Познайомитися з виставкою та залишити про побачене відгук можна до кінця 2016 року.

Більш детально про маленьких херсонців з аутизмом та їх батьків – у блозі «Волшебный ребенок». До речі, цим дітям дуже подобаються візити в бібліотеки міста, де вони не тільки дізнаються про щось нове, але й беруть участь у майстер-класах, бібліотечних святах і навіть вчаться танцювати!

Також запрошуємо у мережу фейсбук на сторінку «Зачаровані діти»

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031