Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Відкриття виставки «Білоруси з Україною в серці»

20.08.2018 07:02

16 серпня 2018 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулося відкриття виставки «Білоруси з Україною в серці». Майже три роки тому за ініціативою благодійної організації «Міжнародний фонд Волошка» білоруські художники мали змогу на п'ять днів поїхати в зону проведення АТО і зобразити побачене на полотні. Саме ці роботи, створені у найгарячіші дні 2015 року в селі Піски та його околицях, представлені на виставці.

Взагалі виставка присвячена двом бійцям, які поклали життя на Сході за незалежність України, – білорусу Алесю Черкашину (позивний «Тарас») та українцю Віталію Тіліженку (позивний «Кекс»). Портрети бійців також можна побачити серед робіт білоруських художників.

Урочисто відкрила виставку в. о. генерального директора бібліотеки Надія Іванівна Коротун, яка наголосила на тому, що для книгозбірні ця експозиція є дуже важливою, і кожен херсонець матиме змогу побачити її та зрозуміти і відчути долі й мотивацію білоруських друзів, що добровільно беруть участь у «гібридній» неоголошеній війні.

Організаторами експонування виставки у нашому місті є ініціативна група активістів херсонського майдану – Євгенія Мироненко, Анастасія Добущак та Владислава Яценко. Своїми виступами дівчата довели, що продовжуватимуть роботу в тому ж дусі, щоб українці завжди пам'ятали імена цих хлопців.

На заході були присутні гості: куратор і керівник благодійної організації «Міжнародний фонд Волошка» Анжела Душаєва, керівник білоруського центру в Україні «Сябри» Галина Сорочик, бійці тактичної групи «Білорусь» та батько загиблого добровольця Алеся Черкашина – Микола Черкашин, який приїхав з Білорусі і вперше відвідав виставку.

Під час презентації всі присутні вшанували пам'ять героїв, що віддали життя за нашу незалежність, хвилиною мовчання.

Після урочистого відкриття відбулися перегляд та обговорення документального короткометражного фільму «Пэндзлі замест аўтаматаў».

Цю виставку картин вже побачила майже вся Україна, а тепер і херсонці мають можливість ознайомитися з надзвичайною експозицією і скласти свої власні враження про надбання білоруських митців. Виставка діятиме у книгозбірні до 31 серпня. Запрошуємо всіх бажаючих з 09.00 до 18.00 щодня, крім п’ятниці, до зали каталогів (ІІІ поверх)!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930