Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«VII Таврійський тиждень мистецтв/ Zабалка-2019» стартував у Гончарівці

02.12.2019 14:28

30 листопада у Гончарівці відкрився вже традиційний для Херсона і області «VII Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка-2019 (Tavria Art Week)». Фестиваль зібрав у гостинних стінах нашої книгозбірні твори найкращих митців як із Херсонщини, так і з Києва, Миколаєва, Чернігова, Кам`янця-Подільського.

Символом «Zабалки-2019» став паперовий кораблик, девізом – «Aqua Vita» («Жива вода»). Тож річково-морська тема була домінуючою як у експозиціях Фестивалю, так і в творчих виступах наших учасників.

Такий масштабний захід стільки років не міг існувати без підтримки. Так і тепер Херсонська обласна державна адміністрація надала нашій книгозбірні необхідну допомогу для проведення свята таврійського мистецтва.

Особливу подяку за багаторічну підтримку «Таврійського тижня мистецтв» і нового бібліотечного проекту – Тижня альтернативної терапії «Душа. Тіло. Гармонія» – хочеться висловити начальнику управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Думинській Світлані Віталіївні, яка особисто відкрила «Zабалку» цього року, побажавши творчих успіхів всім учасникам.  

Також гостей Гончарівки та митців Таврійського краю тепло привітала директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара Коротун Надія Іванівна.

Родзинкою цьогорічного «Таврійського тижня мистецтв» стали зйомки оммажного стімпанково-готичного фільму «Fantoms of the Library». Одними з активних учасників кінопроцесу стали наші гості з Великої Олександрівки – зразковий аматорський театральний колектив «Студія Простір» та її керівник Андрій Богун (кінорежисер, переможець українських і міжнародних кінофестивалів, заслужений майстер народної творчості України). До речі, творча зустріч з Андрієм Богуном і презентація його фільмів також вразили всіх гостей фестивалю. Як завжди, феєрично і професійно виступили на святковому концерті учасники центру танцю «GLC» Романа Горбача та Наталії Лігай та студії дитячої хореографії «Мрія» (керівники – Ольга Шиліна та Тетяна Буднікова). А Віктор Ревенко та аніме рок-гурт «Unknowns» своїми вокальними виступами створили приємний музичний настрій для кращого сприйняття творів мистецтва!

Наприкінці заходу запальний танцювальний майстер-клас від Оксани Городецької зібрав прихильників латиноамериканських танців.

Десятки художніх і фотовиставок, дизайнерських і скульптурних експозицій, сотні оригінальних виробів майстрів декоративно-вжиткового мистецтва показали на просторах Гончарівки розмаїття талантів Херсонщини і України. А різноманітні майстер-класи і воркшопи Фестивалю закінчилися виготовленням яскравих пряників, повстяних янголів, ляльок-мотанок і навіть повітряних зміїв!

Усі неймовірні творчі роботи «Таврійського тижня мистецтв/Zабалка-2019» ви зможете побачити у Гончарівці до 7 грудня включно, коли гостей і учасників чекає урочисте закриття і підведення підсумків Фестивалю.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930