ГоловнаВиставка «Білоруси з Україною в серці»

Виставка «Білоруси з Україною в серці»

16 серпня 2018 року о 16.00 на ІІІ поверсі КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гончара» Херсонської обласної ради відбудеться відкриття виставки «Білоруси з Україною в серці», що присвячена Дню Незалежності України. 34 картини вже побачила вся країна, і тепер херсонці також матимуть можливість ознайомитися з надзвичайною експозицією і скласти свої власні враження про надбання білоруських митців.

Майже 3 роки тому за ініціативи благодійної організації «Міжнародний фонд Волошка» білоруські художники мали змогу на 5 днів поїхати в зону проведення АТО і зобразити побачене на полотні. Саме ці роботи, створені в найгарячіші дні 2015 року в селі Піски та його околицях, будуть представлені на заході.

У картинах митців через пензлі та фарби відображена сувора атмосфера війни, аскетичний побут, характери й емоції несхитних у волі до перемоги добровольців, що не змогла б передати жодна фото- чи відеотехніка.

Саму виставку присвятили двом бійцям, які поклали життя на Сході за незалежність України, – білорусу Алесю Черкашину (позивний «Тарас») та українцю Віталію Тіліженко (позивний «Кекс»). Алеся Черкашина, зокрема, дуже багато чого пов’язувало з Херсоном. Молодий хлопець жив у нашому місті і навчався в духовному навчальному закладі на території смт Антонівка. Портрети бійців також можна побачити серед робіт білоруських художників.

Мета заходу полягає у піднятті проблематики добровольчого руху, що став на захист країни у найважчий для неї час, тим самим утримавши державність і мир у більшості українських міст. Донести до українців думки про долі і мотивацію іноземців, що добровільно беруть участь в україно-московській війні, – і є основною метою виставки. 

На заході також будуть присутні запрошені гості: бійці тактичної групи «Білорусь», зокрема Ян Мєльніков, керівник міжнародного благодійного фонду «Волошка»  і куратор виставки Анжела Душаєва, а також батько загиблого добровольця Алеся Черкашина – Микола Черкашин, що приїде з Білорусі і вперше відвідає виставку.

Організатором виставки в Херсоні є ініціативна група активістів херсонського «Майдану»: Євгенія Мироненко, Анастасія Добущак, Владислава Яценко.

Календар подій

    1 2 34
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день