Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Виставка-порада “Моя професія - домогосподарка”

Домогосподарка... Вона створює комфорт і гармонію в домі, які часто сприймаються як природні елементи нашого життя. Величезну працю, часом непомітну, але без якої неможливий сімейний затишок, можна сміливо порівняти з працею сталевара або шахтаря, інженера або менеджера, лікаря або вчителя.

Сьогодні всі домогосподарки і домохазяїни святкують день, присвячений саме їм. Міжнародний день домогосподарки і домохазяїна відзначають 8 червня.

Це свято поки не є офіційним, але в деяких країнах ідея його відзначати сподобалася тим, хто зайнятий лише веденням домашнього господарства і присвячує йому весь свій час. З цього приводу відділ обслуговування запрошує переглянути виставку-пораду “Моя професія - домогосподарка”.

Жінки стають домогосподарками з різних причин. Хтось йде в декрет і потім сидить з малюком, у когось успішний чоловік вважає, що його дружина повинна займатися тільки будинком, а хтось удома працює, поєднуючи обов`язки господині і професіонала. Але які б причини не лежали в основі, залишившись «на господарстві», всі жінки стикаються з однією і тією ж проблемою - як впоратися з усією домашньою роботою і при цьому не перетворитися на загнаного коня. Вирішити це питання допоможе розділ “Територія домогосподарки”, в якому надані поради з раціонального ведення домашнього господарства.

Домашня робота підступна тим, що, по-перше, вона циклічна, тобто зробити її раз і назавжди просто неможливо, по-друге, вона не нормована. В результаті жінка опиняється у стані мухи в окропі - одна справа змінює іншу, а жодних позитивних результатів не помітно. І так тиждень за тижнем. Поступово накопичується втома, стрес стає хронічним, розвивається депресія. Ефективним вирішенням цієї непростої ситуації є захоплення, хобі, догляд за собой та інші приємні моменти в житті домогосподарки. Більш детальніше це питання розглядається в розділі “Флай леді”, або як стати домогосподаркою окриленою”.

Багато жінок, що займаються домашнім господарством, рано чи пізно починають замислюватися над тим, як навчитися отримувати додаткові дивіденди зі свого становища. Звичайно,  досить складно викроїти багато часу для роботи, але, за бажанням, можна організувати невеликий бізнес, що дозволить одним пострілом убити двух зайців - жінка буде займатися улюбленою справою, не відволікаючись від своїх основних обов'язків господині, ще й заробляти певну суму грошей. Звучить досить авантюрно, чи не так? Варіанти заробітку для домогосподарки розкриваються у розділі “Ідеї для домашнього бізнесу”.

Тож ще одна порада: «Відкладіть в сторону ганчірки і сковорідки, - як одного разу в Мехіко заявила представник столичної філії Національного інституту жінок Габріела Дельгадо. - Саме тоді, коли ви відмовитесь від хатньої роботи, ваші родичі повною мірою оцінять її соціальну та економічну значущість».

Шановні домогосподарки, поспішайте відвідати нашу виставку!

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 282930
31