Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Війна далеко, пам’ять близько…

03.11.2014

З нагоди  70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників працівники Херсонської ОУНБ ім. О. Гончара провели круглий стіл «Війна далеко, пам’ять близько…».
Зустріч дала унікальну можливість зібратись разом та обговорити комплекс актуальних питань Другої світової та Великої Вітчизняної воєн в україноцентричному дискурсі.
У дискусії брали участь студенти Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства. Експертами діалогу стали: Євген Кравченко (студент Херсонського політехнічного коледжу, лідер молодіжної організації «Сокіл») та Віталій Урбанський (громадський та політичний діяч).
Основну увагу на засіданні круглого столу, відповідно методичним матеріалам Українського інституту національної пам’яті, було приділено таким найбільш суперечливим питанням: Що ж призвело до жахливої трагедії, назва якої – Друга світова війна? Коли ж насправді для України розпочалася Друга Світова війна? Чи була «Велика Вітчизняна війна» дійсно "Вітчизняною" для української нації? Чи було 28 жовтня 1944 року днем остаточного вигнання нацистських окупантів з України? Чи було вигнання німецьких окупантів визволенням України?
Ці та інші питання учасники заходу активно обговорювали, спираючись на історичні факти та розсекречені архівні документи. Лунали діаметрально протилежні думки. Але в одному все-таки дійшли згоди – Україна, як ніхто інший, заплатила велику ціну за перемогу над фашизмом – майже 14 млн. осіб загиблих, 714 сплюндрованих міст, 28 тис. спалених сіл, в тому числі 250 разом з мешканцями, 419 тис. зруйнованих виробничих споруд, 491 тис. зрівняних із землею житлових будинків, 18,2 тис. розвалених закладів освіти, науки і культури, вивезені величезні матеріальні і духовні цінності. Такого страхітливого нищення наша держава за свою історію ще не знала.
Актуальність проблеми розв’язання Другої світової війни існує й дотепер. Адже російська сторона покладає відповідальність за її розв’язання на західні держави – точніше, на політику "умиротворення" Гітлера, які ті провадили. У той же час Парламентська асамблея ОБСЄ у своїй резолюції на початку липня 2014 року поклала всю вину за розв’язання Другої світової війни на нацистську Німеччину і Радянський Союз. В резолюції підтримано пропозицію Європарламенту проголосити 23 серпня Днем пам’яті жертв нацизму й сталінізму.
Маємо надію, що дана зустріч стане поштовхом для подальшого зацікавлення історією України та вивчення проблематики цієї теми.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 252627282930