Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Воїн Світла Роман Набєгов

Цей матеріал є російською мовою

21.11.2016 14:45

Сьогодні на сході України точаться криваві бої. Там вирішуються доля і майбутнє нашої держави ціною життя героїв АТО. Жахлива трагедія сталася під містом Іловайськ Донецької області, коли на криваву бійню був перетворений вихід наших захисників із Іловайська. Серед загиблих був старший інспектор батальйону патрульної служби міліції особливого призначення  «Миротворець» Роман Набєгов…

Він був не лише мужнім воїном та патріотом. Роман був поетом. Мало хто знав, скільки віршів він написав. Лише після його загибелі мама, Оксана Набєгова, зібрала всі поезії і видала книгу під назвою «Ни шагу назад». Саме такими були останні слова Романа у соціальній мережі.

У 2016-му Романові мало виповнитись 30 років – вік, коли сходяться всі життєві лінії, час злетів у професійному плані та осмислення особистого життя. Але все обірвалося… Залишились його чудові поезії, з яких постає образ Романа – Воїна Світла, вірного присязі і рідній землі.

Його вірші вражають високим почуттям патріотизму та відповідальності за долю України. В свої молоді роки він написав багато філософських поезій, деякі з них є навіть пророчими.

Поезії Романа ніколи раніше не були відомі широкому загалу. Вперше книга презентована в нашій бібліотеці в серпні 2015 року. Але інтерес до неї та до її автора не вщухає. Тому за запитами користувачів ми повторюємо презентацію вже втретє. З цієї нагоди 19 листопада в актовій залі зібралися студенти Херсонського політехнічного коледжу. На заході також були присутні прикордонники та солдати військової частини 3056 Національної Гвардії України. Вони мали змогу ближче познайомитись з особистістю Романа, завдяки фото та відеоматеріалам. Учасники заходу переглянули два фільми про нього – «Я – українець» і «Ни шагу назад». Своїми спогадами поділились найрідніші люди Романа – мама Оксана Набєгова та вітчим Дмитро Мілаєнко.

Протягом заходу звучали записи музичних творів у виконанні самого Романа. Учасники заходу почули його ліричні та патріотичні поезії у виконанні студентів коледжу.

Збірку «Ни шагу назад» Оксана Набєгова подарувала бібліотеці військової частини 3056 та студентам політехнічного коледжу. Також книга є у фондах нашої книгозбірні.

Календар подій

    1 2 3
4 5 6 7 8 910
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30