Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Всеукраїнський мистецький проєкт «Мамай мандрує» презентовано в Гончарівці

19.02.2021 11:20

18 лютого у режимі ZOOM-конференції у Гончарівці відбулася презентація Всеукраїнського мистецького проєкту «Мамай мандрує» в Херсоні.

Його започатковано ще у 2015 році відомим одеським художником і культурним діячем Віктором Гоманюком. У цій мандрівній виставці беруть участь роботи, на яких зображено традиційний український образ козака Мамая – уособлення звитяжницьких ідеалів українців, духовного символу, істинно народної ікони.

Роботи проєкту експозиціонувалися вже в 10 містах України – у музеях, книгозбірнях, школах. Гончарівка стала 11 локацією для «Мамай мандрує»: проєкт був хедлайнером «VIII Таврійського тижня мистецтв/Zабалка – 2020».

Наразі планується розширення творчих доробків мандрівної виставки за рахунок дитячих робіт користувачів районних та селищних бібліотек Херсонської області; учнів спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл та гуртків естетичного виховання) Херсона та Херсонщини.

Перспективи розвитку цього починання в нашому регіоні й обговорювали в режимі онлайн співробітники відділу соціокультурної діяльності Гончарівки. До розмови приєднався куратор проєкту Гоманюк Віктор (завідувач циклової комісії відділення «Художнє оформлення» Одеського художнього фахового коледжу ім. Грекова); Слюсар Юрій (заступник директора з наукової роботи Одеського історико-краєзнавчого музею); Легензова Світлана (школа мистецтв Новоград-Волинського); Білоус Наталя (директор Уманського краєзнавчого музею)» представники бібліотек Херсонщини та ін.

Гості онлайн-заходу поділилися своїми враженнями від участі в мистецькому проєкті «Мамай мандрує» і запропонували зробити віртуальний музей, присвячений йому. До речі, мистецький портал «АртКавун» Гончарівки теж має намір розробити окремий розділ, який стосується розвитку цього проєкту на Херсонщині.

Співробітник відділу мистецтв нашої бібліотеки також розповів про те, що дві творчі роботи учасників проєкту (за згодою сторін) використано для ілюстрації книжки Тетяни Леонтьєвої – херсонської поетеси, учасниці артлабораторії «Українська хата  – талантами багата!».

Також було оголошено початок художнього конкурсу «Мамай мандрує Херсонщиною», ініціаторами якого стали Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара і куратор проєкту «Мамай мандрує». До 10 березня на електронну адресу книгозбірні можна надсилати фото своїх творчих робіт,  або приносити свої картини та вироби декоративно-прикладного мистецтва на відповідну тематику до відділу соціокультурної діяльності бібліотеки. Докладніше про конкурс – за посиланням.

Маємо надію, що Херсонщина гідно представить свої таланти у такому важливому проєкті й підтвердить своїми художніми роботами славу таврійського мистецтва!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930