Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Проєкт "Я маю право"

Бібліотека долучилась до реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проєкту «Я МАЮ ПРАВО​!»

Проєкт реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів. Мета проєкту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави. Це не лише інформування громадян про їхні права, а й навчання їх, як ці права захищати. Це надання чітких й зрозумілих поради, як діяти, коли ваші права порушують. Проєкт доводить, що держава може бути  партнером, встановлює рівність перед законом для кожного українця. Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Реалізація прийнятої стратегії відбуватиметься в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», який на сьогоднішній день є реально діючим по всій Україні за такими напрямами:
- #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес.
- #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів.
- #АгроРейдериСтоп: Захист прав аграріїв.
- #ХабарЗаНавчанняСтоп: Захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах.

У рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» бібліотекою проводиться інформування населення та організація надання юридичних консультацій щодо захисту прав громадян за найбільш актуальними напрямами (захист прав жінок та дітей, захист прав молоді, захист прав споживачів, захист інтелектуальної власності тощо), а також проводяться різноманітні просвітницькі заходи правової тематики.

Більше інформації про проєкт «Я МАЮ ПРАВО!» на сайті prаvo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213 103 (єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги Мін’юсту).

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
2930