Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Як не потрапити у рабство

09.10.2019 12:13

З метою привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та підвищення рівня свідомості людей, надання роз’яснення громадянам про види і форми цього злочину, усвідомлення соціальних ризиків таких дій, як поїздка за кордон з метою працевлаштування, на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».

Торгівля людьми в Україні на сьогодні є досить болючою проблемою. Адже наша держава очолює список країн, котрі потерпають від цього ганебного явища. В той же час Україна належить до країн, де для боротьби з ним докладається недостатньо зусиль. Війна на Донбасі та не закритий кордон із країною-агресором не лише збільшили кількість жертв сучасного рабства, але й дають можливість злочинцям безперешкодно приїздити в Україну.

Безробіття часто штовхає українських громадян погоджуватися на привабливі пропозиції з працевлаштування за кордоном. Проте, обіцянки «кращого життя» можуть виявитися пасткою. Работорговці використовують винахідливі схеми, щоб люди повірили у привабливі обіцянки кращого життя за кордоном. Ніхто не захищений від цієї загрози, поки не усвідомить ризик та не дізнається, як захистити себе.

Під час заходу учасники тренінгу отримали інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування, особливості працевлаштування через фірми-посередники та контактні дані державних організацій з протидії торгівлі людьми. За допомогою практичних вправ безробітні навчилися розрізняти ситуації порушення прав людини в трудових відносинах, детально розглянули «ланцюг» потрапляння людини в руки вербувальників та набули знань про безпечну міграцію та працевлаштування за кордоном. Також учасники мали можливість переглянути фільм «Життя на продаж», який наочно продемонстрував масштаби сучасного рабства. Наприкінці тренінгу присутні отримали юридичні поради при працевлаштуванні як за кордоном, так і в межах України.

Сподіваємось, що отримана інформація допоможе кожному ніколи не потрапляти в подібні ситуації з торгівлею людьми, а також мотивує присутніх до працевлаштування саме в нашій країні. Вибір залишається за вами. Будьте завжди вільними та щасливими!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930