Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Як не потрапити в тенета рабства

09.12.2019 10:16

Щорічно мільйони людей у світі стають жертвами відкритої чи прихованої торгівлі людьми. Сьогодні «біле рабство» охопило всі регіони та країни, загрожуючи їхній безпеці, що змушує визнати його як глобальну проблему ХХІ ст. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших порушень фундаментальних прав людини, тяжким злочином, який в більшості випадків здійснюється організованими злочинними угрупуваннями. Проблема потребує широкого інформування. З цією метою на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».

Торгівля людьми може відбуватися не тільки в Україні, але й за її межами. «Живим товаром» можуть стати жінки та чоловіки, діти різного віку, національності та віросповідання. Дуже часто люди з низьким рівнем освіти та юридичної грамотності, заниженою самооцінкою та ситуативною вразливістю, як правило, і стають головними об'єктами для злочинців.

Учасники тренінгу ознайомилися з Державною соціальною програмою протидії торгівлі людьми, а також розглянули питання надання необхідної допомоги постраждалим особам. Під час тренінгу присутні обговорили причини торгівлі людьми, міфи та стереотипи цієї глобальної проблеми людства, форми та ознаки цього явища; усвідомили небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, набули знань про безпечну міграцію та працевлаштування за кордоном.

За підсумками тренінгу було визначено перелік загальних принципів і взаємодій служб, згідно з якими реалізується механізм дії встановлення статусу жертви торгівлі людьми.

Шукаючи роботу, пам’ятайте про те, що можна в нашій країні знайти достойну працю, побудувати сімейний добробут, кар’єру та досягти успіхів у бізнесі. Вибір залишається за вами. Будьте завжди вільними та щасливими!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23242526
2728293031