Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Як папуги стали кольоровими» – нова вистава інклюзивного театру при бібліотеці

30.01.2020 17:09

Гончарівка не втомлюється нагадувати, що один із головних напрямів її діяльності – впровадження і розвиток новацій. Сьогодні, 30 січня, у цьому змогли переконатися всі гості книгозбірні, які завітали на прем’єру нової інклюзивної вистави «Як папуги стали кольоровими». Презентував свою нову творчу роботу інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор». Цей проект, ініційований безпосередньо директором Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, заслуженим працівником культури України Коротун Н.І., існує вже другий рік. Другий рік – друга вистава. Інклюзивна театральна трупа працює під керівництвом та опікою відомого режисера Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, заслуженого діяча мистецтв України Корольової І.В.

Нова вистава «Як папуги стали кольоровими» – яскрава, незвичайна та запальна. Її сюжет має інтригу, додає гарного настрою та змушує посміхатися, а фінал – веселий карнавальний танок, до якого змогли долучитися всі присутні. Із запрошення режисера глядачі піднялися зі своїх місць та станцювали разом з маленькими артистами. Було надзвичайно весело та по-дружньому тепло! У виставі також був задіяний танцювальний ансамбль «Гармонія» школи-інтернату для дітей з вадами слуху, який представив на початку енергійний номер. Десь – затамувавши подих, десь – посміхаючись, а в деяких моментах навіть, можливо, трохи із сумом... Глядачі, ми впевнені, дивлячись незвичайну виставу, де головні герої – особливі, сонячні діти, пережили справжню палітру емоцій!

На прем’єру до бібліотеки завітали наші друзі, представники влади, спонсори та меценати. Особливих акторів надихає, надає їм впевненості та сил підтримка представників влади. Тому сьогодні у залі була присутня заступник голови Херсонської обласної ради Рукавішнікова О.О. Вона вручила керівнику театру сертифікат на придбання театральних костюмів та запросила трупу молодих акторів взяти участь у фестивалі «Мельпомена Таврії», який традиційно відбудеться в Херсоні у травні.

Реалізація інноваційних, креативних та корисних для суспільства проектів, які зароджуються на базі бібліотеки, неможлива без підтримки управління культури, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації, зокрема, його начальника Линецького М.В. Він зазначив, що бібліотека є флагманом у реалізації інклюзивних проектів та подякував усьому нашому колективу та керівництву. Пан Линецький був вражений майстерністю акторів та їх батьків і запросив театр виступити перед колективом держадміністрації, а також вручив подарунки.

Не пропускає жодної вистави інклюзивного театру секретар Херсонської міської ради VІІ скликання Урсуленко О.Б., а цього разу до неї долучилася і заступниця міського голови, начальниця управління соціальної політики міськради Рузгіс Г.В. Вона висловила щирі слова подяки колективу, батькам та режисеру і побажала творчої наснаги акторам-початківцям. Всі артисти також отримали солодкі подарунки від міського голови.

Бізнесмени, керівники державних та комерційних установ, громадські діячі підтримують наші проекти, зокрема і інклюзивний театр. Серед таких – Херсонська Торгово-промислова палата. На свято завітав радник президента ТПП Павлиш М.В., який подякував акторам за яскраву виставу та подарував керівникові трупи сертифікат на придбання театральної ширми.

Вдячним глядачем майже кожної вистави інклюзивного театру є начальник управління Патрульної поліції в Херсонській області Костянтин Дронгаль. Він висловив захоплення акторами та запросив їх у гості до управління, аби всі патрульні мали змогу побачити на власні очі, з яким захватом артисти виконують свої ролі.

Кожного разу коло друзів театру та бібліотеки збільшується, до нього долучаються нові небайдужі люди. Ось і сьогодні на прем’єру нової вистави, щоб підтримати акторів-аматорів, завітав директор Дитячого міжнародного реабілітаційного центру Турик В.А. Він передав театру фінансову допомогу на розвиток і зазначив, що все побачене ним було неймовірним, а актори – справжні молодці.

Наприкінці урочистого заходу з нагоди прем’єри всі дітлахи отримали ще й смачні та корисні подарунки від компанії «Данон-Дніпро».

Від колективу батьків слова вдячності директору книгозбірні та режисеру інклюзивного театру висловила Л. Громакова. Своєю чергою, директор бібліотеки Н.І. Коротун подякувала всім акторам, батькам і меценатам книгозбірні, а на завершення звернулася до усіх присутніх, цитуючи А. Чехова: «Поспішайте робити добро!». На згадку про прем'єру всі учасники та гості зробили спільне фото.

Інклюзивне мистецтвоце  дивовижний коктейль таланту, терпіння та нелегкої праці. Сьогодні особливі актори подарували всім справжнє свято, а сама вистава була дуже високо оцінена глядачами. Все це можливо зокрема й завдяки тому, що саме Гончарівка стала інклюзивним культурним простором та створила умови для реалізації людей з особливими потребами. Ми і надалі плануємо впроваджувати інклюзивні технології у своїй діяльності.

Всі яскраві моменти заходу можна переглянути у фотогалереї:

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031