Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Як працювати з інформацією, якщо вам за 50+»

08.10.2019 12:13
Те, що ми знаємо про наше суспільство
 і навколишній світ, ми знаємо з мас-медіа.
Ніклас Луман
 

У рамках програми «Навчання протягом життя» для групи слухачів курсів «Комп'ютерної грамотності» в бібліотеці був проведений тренінг «Як працювати з інформацією, якщо вам за 50+».

Сучасні мас-медіа мають дуже велику суспільну силу, вони активно впливають на громадську думку та на масову свідомість населення. У суспільстві, як ніколи раніше, проявляється особиста залежність кожного громадянина від тих емоційних і моральних потоків, які несуть ЗМІ.

Наразі в Україні гостро постало питання медіаосвіти, яка має на меті виховати такого споживача медіа, який міг би ефективно, вміло й безпечно користуватися інформаційно-комунікаційними технологіями.

Не викликає сумнівів, що процес отримання й опрацювання інформації – невід’ємна складова нашого життя. В епоху Інтернету ніхто не може контролювати потік інформації до аудиторії. І тут разом зі свободою слова приходить вседозволеність, у тому числі неякісна медіапродукція, аморальність, зневага до загальнолюдських цінностей та загроза інформаційному та реальному суверенітету держави. Звідси – гострота питання щодо розвитку медіаосвіти в Україні. Потрібно вчити всі категорії населення – від дошкільника до дорослої людини – медіаграмотно опрацьовувати інформацію зі ЗМІ, підвищуючи рівень освіченості.

Під час тренінгу учасниці поважного віку знайомилися з проблемою неякісної інформації в Інтернет, відкривали для себе що таке «бот», «троль», «клікбейт» та «фейк». Вони мали можливість на реальних прикладах навчитися бачити маніпулятивні заголовки та те, як іноді інформація перекручуюється (навіть з посиланням на джерела!). Наприкінці тренінгу були дані ознаки якісного тексту та поради, як не попасти під маніпуляцію. Серед корисних дій учасниці виділили й те, що «слід більше читати книжки».

Тренінг вела лекторка Кристина Боровкова, автор проєкту «Internet Guide», спеціаліст по роботі з інформацією. Вона зазначила: «Тренінг відбувся як здійснена мрія провести заняття з медіаграмотності для людей поважного віку, яка була підтримана "Пікнік ІДЕЙ"».

Якщо вам цікава дана тематика навчань, пишіть нам у соцмережах або звертайтеся до Інтернет-центру бібліотеки за телефоном: (0552)26-16-86.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031