Головна Новини Збір підписів для звернення до ЮНЕСКО

Збір підписів для звернення до ЮНЕСКО

10.04.2018 07:43

Ханський палац у Бахчисараї є колишньою резиденцією кримських ханів. Це безцінний пам'ятник історії та культури загальносвітового значення. Ханський палац – не тільки єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури, але й унікальний для Європи цілісний палацовий комплекс близькосхідного цивілізаційного кола. У 2012 р. він був включений до презентаційного проекту ЮНЕСКО як об'єкт, що претендує на статус всесвітньої культурної спадщини. Сьогодні в окупованому Криму Ханський палац-музей у Бахчисараї знаходиться під загрозою знищення.

Тому 5 квітня у центрі екологічної інформації книгозбірні відбувся захід-акція на підтримку звернення до ЮНЕСКО. Організатором акції виступив кримськотатарський благодійний культурно-спортивний центр «Куреш». На початку заходу пройшла презентація історії, розвитку та сучасного стану Бахчисарайського палацу. Присутні дізналися, що на сьогоднішній день ситуація з Ханським палацом вкрай критична, оскільки роботи з «реставрації», які проводять окупанти, проходять не належним чином. Будівельники працюють без участі професійних архітекторів та науковців, елементи палацу варварським способом демонтуються та вивозяться. Вже знищені унікальні елементи даху, а старовинні дерев’яні архітектурні частини будівлі залиті бетоном.

Було зачитано звернення до ЮНЕСКО з проханням докласти максимум зусиль для припинення поспішних і небезпечних для пам’ятника реставраційних робіт; надати доступ міжнародним експертам до палацу з метою визначення нанесених йому збитків та організувати відновлювальні роботи під егідою ЮНЕСКО.

У кінці заходу розпочався збір підписів для звернення до ЮНЕСКО щодо збереження культурної спадщини корінного народу Криму – кримських татар. Запрошуємо долучатися всіх небайдужих!

Календар подій

     1 23
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 2324
252627282930 
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день