Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

16 жовтня – Всесвітній день здoрoвoгo харчування

16.10.2018 10:40

Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо». Здорове харчування є одним з найбільш значущих аспектів правильного способу життя людини та факторів її довголіття. Щорічно 16 жовтня відзначається Всесвітній день здoрoвoгo харчування, мета якого – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

З цієї нагоди рекомендуємо ознайомитися з «Десятьма правилами здорового харчування»:

1. Привчіть себе їсти більше овочів і фруктів, але овочі мають переважати, бо фрукти містять великий рівень сахарози. Знижений вміст сахарози – в апельсинах, ананасах і грейпфрутах, тому їх можна вживати в необмеженій кількості.

2. Відмовтеся від випічки, особливо свіжої, скоротіть кількість солодкого. Вибираючи торти, зупиніться на варіанті з пониженим вмістом жирів і без масляних кремів.

3. Візьміть за правило їсти вранці кашу, не забувайте пити до 2-х літрів води на день. Найкращою для здорового харчування є мінеральна негазована вода – вона не лише допомагає процесам травлення, але є дуже корисною для шкіри.

4. Виключіть зі свого раціону харчування алкоголь. Це не лише висококалорійний продукт – його споживання тягне за собою вживання великої кількості закусок.

5. Урізайте порції, замінюйте одні продукти іншими – менш шкідливими, але з однаковим вмістом калорій. Наприклад, вершки – нежирним йогуртом, цукор – медом, цукерки – сухофруктами тощо.

6. Звикайте ходити до магазину на ситий шлунок і перевіряти на упаковках калорійність продуктів.

7. Урізноманітніть своє харчування, винаходьте нові страви, не ставайте заручниками одних і тих самих продуктів, від цього погіршується самопочуття і настрій. Пам’ятайте, що все має робитися з задоволенням, бо навіщо взагалі братися за цю справу. Катувати себе не треба!

8. Зрідка дозволяйте собі трохи солодкого і мучного – того, що принесе вам більше задоволення. Заохочуйте себе за завзятість і силу волі, інакше здоровий спосіб життя і правильне харчування зокрема вам швидко набриднуть.

9. Не їжте після 18.00-19.00, а вечерю зробіть легкою. Це найголовніше правило для здорового способу життя та підтримки оптимальної ваги. Такий розклад харчування тільки на початку здається важким, але дуже скоро стане для вас природним.

10. Радійте життю та менше нервуйте, слухайте приємну музику і зустрічайтеся з дорогими для вас людьми, робіть масаж, і взагалі – любіть себе. Це теж дуже важлива складова здорового способу життя.

Здорове харчування захищає людину від багатьох захворювань, зміцнює імунітет до безлічі хвороботворних організмів, підтримує на стабільному рівні масу тіла. Іншими словами, дозволяє множити та примножувати здоров’я. Тому радимо дотримуватися цих правил здорового харчування, аби ваше життя тривало якомога довше.

Також звертаємося до вас із проханням не залишатися байдужими до екологічних проблем, а Всесвітній день здoрoвoгo харчування нехай буде одним з приводом до цього. Беріть участь у заходах Центру екологічної інформації, адже події, присвячені екології, – внесок у ваше майбутнє та майбутнє ваших дітей!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031