Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Зимові свята в традиціях, обрядах і розвагах»

06.01.2020 13:45
Хай різдвяна добра казка
Подарує тепло й ласку.
Хай різдвяні теплі зорі
Знищать смуток весь і горе.
 

У народі говорять: «Зима прийшла і празничків привела». І, дійсно: взимку майже щодня – свято. Найбільш відомі та улюблені всіма – Святий Миколай, Новий рік та Різдво Христове. Всі вони дуже багаті на звичаї та народні традиції. Кожне з них має свою символіку й атрибутику. У цей час діти та дорослі обмінюються подарунками, щедрують, колядують, ходять до храму, святять воду та багато чого іншого.

Щоб ви більше про це дізналися, ми підготували для вас книжково-ілюстративну виставку «Зимові свята в традиціях, обрядах і розвагах» (відділ обслуговування, IV поверх). Виставка складається з трьох розділів.

Ознайомитися з цікавими виданнями, які розкривають витоки української культури, особливості побуту давніх українців, а також традиції святкування зимового циклу, ви зможете, звернувшись до розділу «Новий рік по-українські: напівзабуті традиції». Особливе місце тут займає література про старовинну магію наших пращурів.

 Розділ «Новорічний інтер’єр: святковий декор своїми руками» висвітлює питання підготовки своєї оселі та столу до святкових днів. Тут представлені найцікавіші ідеї новорічного оздоблення та незвичайні композиції, що дозволять повністю поринути в атмосферу святкування і отримати від цього максимум задоволення і настрою. Також ви знайдете класичні та нові варіанти смачних рецептів до новорічного столу.

Звернувшись до розділу «Святковий передзвін країнами Європи», у вас буде можливість здійснити неймовірну подорож, перетнувши кордони інших європейських країн, і дізнатися, як зустрічають ці свята там.

Запрошуємо до книгозбірні ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою, яка надасть можливість поповнити скарбничку традицій святкування, ознайомить з цікавими ідеями та допоможе знайти щось нове.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 242526
2728293031