Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Жива книга з історії кримськотатарського народу «Я поклявся, мій народе, що зцілю тебе від ран»

25.05.2015 13:21

Історія України нерозривно пов’язана з історією кримських татар. Минулого року Указом Президента України встановлено День боротьби за права кримськотатарського народу. Вже вдруге він відзначається в Україні 18 травня. Через сiмдесят один рiк пiсля депортацiї внаслiдок дiй тоталiтарного режиму колишнього СРСР кримськотатарський народ знову постав перед загрозою дискримiнацiї на рiднiй землi. Цей захід – це підтримка боротьби громадян України – кримських татар за реалiзацiю своїх прав як представникiв корiнного народу.
Захід пройшов 21 травня у формі живої книги. Історія народу - це історія конкретної людини та конкретної сім'ї.  Запрошені живі книги -  Ібрагім Сулейманов - голова правління кримськотатарського культурного центру “Куреш” та Алімє Куртвапова - студентка 4 курсу Херсонського національного технічного університету, розповіли історії депортації своїх родин. Учасники заходу, студенти медичного коледжу та училища рибної промисловості, почули с перших уст про трагічну долю кримськотатарського народу в лещатах тоталітарного режиму. Було помітно, що ця тема маловідома молоді, тому викликала багато запитань. Розповіді супроводжувалися відео матеріалом «Депортація кримських татар».
Під час заходу присутні пом’янули хвилиною мовчання всіх загиблих за період з депортації та тих, хто загинув в боротьбі проти анексії Криму. Звучав гімн кримськотатарського народу кримськотатарською та українською мовами.
Вже третє покоління кримських татар почувають себе вигнанцями на рідній землі. Згідно даних правозахисників станом на лютий 2015 року близько 10 тисяч кримських татар на сьогоднішній день змушені були покинути півострів. Деякі з них прибули до Херсонської області.
На заході було підкреслено, що головне завдання кримськотатарського народу разом з українським та іншими народами України відновити історичну справедливість – вигнати окупантів з рідних земель. Кримські татари – віддані громадяни Української держави, справжні патріоти своєї землі і це вони довели десятиліттями боротьби за повернення на Батьківщину. Сьогодні вони потребують об’єднаної допомоги України та міжнародної спільноти у подоланні наслідків злочину, здійсненого проти кримськотатарського народу та Криму як 71 рік тому, так і в 2014 році. Крим - це біль всієї України, бо ми єдиний народ, єдина країна.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
24252627282930