Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Бібліотека і формування естетичних смаків користувачів: аспекти оновлення

Part`s menu
Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара
Обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова
Обласна бібліотека для дітей
 
 
 
 
 
 
 
Бібліотека і формування естетичних смаків користувачів: аспекти оновлення
 
(Збірник методичних матеріалів)
 
 
 
 
 Херсон - 2006
 

Упорядник
Т.Л.Сватула, заслужений працівник культури України
Відповідальний редактор
Л.І.Зелена
Комп’ютерний набір та дизайн
Н.І.Нікітенко
Відповідальна за випуск
Л.В.Неділько, заслужений працівник культури України
                          
           
                        
 

   
 Передмова 
     Початок ХХІ століття активізував проблему естетичного виховання, що потребує принципово нового підходу до її вирішення. У першу чергу це пов’язане зі зміною орієнтирів: суспільно-політичні катаклізми, тоталітарна модернізація та технологізація життя.
Специфічність естетичного виховання полягає в тому, що воно формує в людині почуття краси, витонченість та гостроту світосприймання, духовні потреби та інтереси, емоційно-естетичне ставлення до дійсності та мистецтва, розвиває творчі здібності.
      Естетичне просвітництво має три взаємопов’язані, але різнопланові аспекти:
- перший - це здійснення комплексу заходів естетико-виховного впливу, безпосередньо направленого на формування естетичної культури людини;
- другий - це естетична організація навколишнього середовища, яка безпосередньо діє на розвиток естетичного потенціалу особистості;
- третій аспект полягає в організації та взаємній координації всіх вказаних вище дій, їх орієнтації на досягнення єдиної мети.
     Саме таким чином організоване естетичне виховання в бібліотеках, як найбільш доступних культурних установах регіонів. Бібліотеки накопичили певний досвід в організації мистецьких заходів, популяризації видань з питань культури та мистецтва. Проте загальні питання формування естетичних смаків користувачів в умовах сучасної бібліотеки практично не висвітлюються в професійних виданнях. Саме тому обласні бібліотеки - універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара, бібліотека для юнацтва ім. Б.Лавреньова, бібліотека для дітей - підготували збірник методичних матеріалів “Бібліотеки і формування естетичних смаків користувачів: аспекти оновлення”.
     Мета даного збірника - комплексно розглянути основні напрями формування естетичних смаків користувачів в книгозбірнях, виявити наявний потенціал бібліотечних засобів популяризації видань означеної тематики. Запропоноване видання допоможе працівникам бібліотек в організації діяльності з питань естетичного просвітництва.
     Консультації працівників обласних бібліотек, що вміщені в збірнику, висвітлюють сучасні тенденції роботи книгозбірень з виданнями з питань культури та мистецтва серед різних категорій користувачів, а також пропонують кілька заходів за даною тематикою.
     Логічним продовженням і доповненням теми є додатки, в яких наводяться назви просвітницьких заходів з досвіду роботи обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара та бібліотек області, програма бібліотечно-просвітницького факультативу для бібліотечних працівників “Запрошуємо в світ мистецтва”, літературно-естетична програма “Зустріч з прекрасним”, сценарій позакласного заходу для учнів старших класів “Мистецький турнір”.
     Автори вважають, що представлені у збірнику матеріали демонструють новий підхід до популяризації видань та організації естетичного виховання користувачів в бібліотеках області.

 

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031