Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Харві Капро Найщасливіший малюк на дитячому майданчику

Все в природі переплетено, перемішано, переплутано і тим не менш перебуває в гармонії, приходячи до неї найнесподіванішими шляхами. У дітей все теж не позбавлено сенсу! Вони носяться, крутяться, ні секунди не сидять на місці і сповнені протиріч, але їх дуже легко привести в стан гармонії – треба лише знати правильний шлях.

Книга відомого американського педіатра, спеціаліста по дитячому розвитку, автора низки бестселерів Харві Капро "Найщасливіший малюк на дитячому майданчику" надає нам можливість здійснити захоплюючу подорож у дивовижний світ дитячого розуму.

Маленькі діти багато в чому схожі на ... печерних людей. Це ключова ідея з книги доктора Харві Капро, яку він радить взяти на озброєння всім батькам. Мозок малюків від року до чотирьох років ще незрілий, і психіка відрізняється відсутністю гнучкості. Звідси – дитячі впертість, капризи і непослух. Тому спілкуватися з малюками треба зрозумілою їм мовою. Унікальна методика, запропонована в книзі, допоможе батькам виховати в дитині такі якості як доброзичливість і терплячість, шанобливе ставлення до дорослих, готовність до співпраці; навчити дитину бути хорошим другом і слухачем; розвинути в дитині впевненість у своїх силах і здорову самоповагу; виростити дитину емоційно здоровою і щасливою людиною.

Автор зазначає: «Здається, тільки вчора ви колисали на руках новонародженого малюка і всі радощі батьківства були ще попереду. І ось вже перед вами зовсім інше створіння – виключно кмітливе, але при цьому свавільне, уперте й мінливе. Ласкаво просимо в світ малюка від року до чотирьох!

Цей віковий період – один з найбільш хвилюючих і пам'ятних. Малюки цього віку можуть на багато відкрити вам очі і змусити подивитися на все навколо по-новому. Жуки в траві, хмари на небі, замки з піску ... Маленькі діти сповнені цікавості, ентузіазму і чарівної чарівності.»

Автор книги стверджує: «Але, як знають усі батьки, це не такий вже безхмарний час. Це свято упереміш із боротьбою і сафарі по джунглях. Після першого дня народження малюка багато батьків переживають свого роду "зіткнення цивілізацій", коли вчинки і думки дитини йдуть врозріз із правилами і очікуваннями сім'ї. А відбувається так тому, що в ці роки мозок малюка бурхливо розвивається і через це маленький чоловічок часто втрачає душевну рівновагу. У віці від року до чотирьох дитина робить захоплюючу подорож – стрімку, як стрибки на галопуючому коні, в ході якої він чарівним чином перетворюється з безпорадної, малорухливої, сопучої, хоча і чарівної, істоти в маленьку особистість, яка вміє думати, співати, жартувати, – і все це відбувається у вас на очах!»

Про що ви дізнаєтеся з книги?

Частина 1. Малюк / батько: основи взаємовідносин. У першій частині книги повідомляється про те, чому малюки поводяться саме так і чому їх поведінка може бути абсолютно нестерпною. Автор пропонує вам бути не начальником або приятелем вашої маленької дитини, а кимось на кшталт посла з особливих доручень. (Це такі дипломати, які вміло вибудовують відносини, використовуючи поважні формулювання і встановлюючи чіткі межі).

Частина 2. Шанобливе спілкування. З цієї частини ви дізнаєтеся про два ключових вміння, які знадобляться вам, щоб стати справжнім послом з особливих доручень / кращим батьком на дитячому майданчику: це правило фаст-фуду (дотримуватися його потрібно при спілкуванні з будь-ким, хто перебуває в розпатланих почуттях) і "малюкова" мова (простий спосіб висловити все, що ви хочете донести до маленької дитини, в зрозумілій їй формі).

Частина 3. Поведінка. У третій частині ви вивчите кілька дуже ефективних способів стимулювати хорошу поведінку дитини ("зелене світло"), стримувати поведінку, яка вас не влаштовує ("жовте світло"), і негайно припиняти неприйнятне ("червоне світло").

Частина 4. Як мені з усім цим розібратися? Автор пояснює, як користуватися його методом для того, щоб швидко вирішувати щоденні проблеми, такі як капризи, страхи, непослух, спроби тягнути час, звичка кусатися, зайва розбірливість в їжі і багато іншого.

Автор стверджує: «З цієї книги ви отримаєте багато корисних порад по вихованню і, дотримуючись їх, у багатьох випадках отримаєте миттєвий результат! Виберіть кілька, які здадуться вам найціннішими для вас, і - це важливо - спробуйте застосовувати їх по кілька разів на день протягом тижня-двох. Практика - ключ до всього. Тільки практикуючись, ви досягнете впевненості в собі і успіху - для себе і свого малюка. Так, потроху, крок за кроком, розвиваючи нові вміння, ви і ваша дитина збудуєте відносини, повні радості, взаємної поваги і турботи».

Наведені у книзі поради по догляду за дітьми не замінять медичних консультацій і повинні використовуватися тільки як доповнення до професійних рекомендацій педіатра.

Книга стане в нагоді батькам, бабусям, дідусям, працівникам закладів дошкільної освіти, медичним працівникам і взагалі всім дорослим, люблячим дітей.

Шановні батьки, поради, які даються у цій книзі, дійсно працюють!В81129
159.922.7
К 20

Капро Харві.

Найщасливіший малюк на дитячому майданчику: як виховувати дитину від року до чотирьох років доброзичливим, терплячим і слухняним/ Харві Капро - Київ : Сварог, 2020. - 230 с., ISBN 978-611-01-1700-5

Предметні рубрики: Діти раннього віку -- Розвиток -- Психологія -- Сімейне виховання

УДК: 159.922.73-053.4:37.018.1

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25262728
293031