Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Виховання без кордонів

Чи правильно я виховую свою дитину? Як зростити найуспішнішу, найщасливішу, найвихованішу людину? Цими питаннями переймаються всі батьки. Відповіді на ці та багато інших питань, шановні батьки, ви дізнаєтеся на сторінках нашого онлайн проєкту  "Виховання без кордонів".

Очевидно, що нині настала своєрідна криза батьківства. Чимало батьків переймаються, що не мають готового «сценарію», надійного рецепту виховання дитини в сучасному світі — коловороті стрімких змін, невизначеності, невпевненості та водночас безкраїх можливостей. До того ж, вони ревно вірять, що вибір ними тактики та стратегії батьківства «викарбує» майбутнє їхніх дітей. Проте, чи не криється певна небезпека в думці, що існує єдиний правильний підхід до виховання?  

Ось, ви, батьки, замислювалися про те, як виховують дітей в інших країнах, на інших континентах, в інших культурах?

Багатьох батьків хвилює питання, яким чином найбільш доцільно виховувати дітей? Чи є різниця в вихованні хлопчиків і дівчаток? Дуже гостро для батьків стоять питання: “Як виростити із сина "справжнього" чоловіка”? Як виростити з доньки "справжню" жінку”? Добрих, впевнених у собі, цілеспрямованих, відповідальних і щасливих. Саме такими хоче бачити кожна мама і кожен тато свого сина чи свою доньку.

Безсумнівно, виховання хлопчиків і дівчаток має певні відмінності, про які слід обов'язково знати батькам. Хлопчики і дівчатка є різними не тільки в фізіологічному плані, але і в поведінці, розумовому розвитку, аналізі подій, сприйнятті реальності.

Пропонуємо до вашої уваги літературу, яка допоможе виростити сина справжнім чоловіком, а доньку справжньою жінкою, відповідальними за своє життя та вчинки.

Підлітковий вік – період значних змін у житті дитини. За визначенням Організації Об’єднаних Націй підлітковий вік – це віковий період з 10 до 19 років. Це вік стрімких фізіологічних, психологічних, соціальних змін, які відбуваються з дитиною, і це саме той період, коли вона потребує як мудрої та виваженої батьківської підтримки, так і свободи в ухваленні рішень та виявленні своїх поглядів та переконань.

Як впоратися із вихованням підлітка? Чим особливий підлітковий вік, та як впоратися з кризовими періодами цього віку? Чи потрібні підлітку прояви любові з боку батьків або осіб, які їх замінюють? Як взаємодіяти з підлітком, використовуючи 5 мов любові?Як зрозуміти, прийняти, допомогти підлітку, не зруйнувавши взаємини? Чому підлітки спрямовують свою агресію на батьків? Куди зникає мотивація в підлітків і які помилки роблять батьки, намагаючись мотивувати дітей?

Виховання підлітка – важке завдання, тому батькам потрібно знати, які проблеми можуть на них очікувати.

Дізнавайтесь з рекомендованої літературиїї більше про вашу дитину, любіть її та будьте щасливими.

Виховання дитини - процес складний і відповідальний, адже вимагає певних зусиль з боку батьків. Іноді трапляється, що приділяючи малюку достатньо уваги і турботи, мама з татом отримують зовсім не позитивний результат виховання.

Щоб забезпечити своїй дитині гармонійний розвиток і повноцінне життя в майбутньому, виховання потрібно починати з самого народження. В міру росту й розвитку дитини від народження до 5 років змінюється будова й діяльність внутрішніх органів і систем організму, іншими стають її інтереси й поведінка. Відповідно до цього мають змінюватися умови життя, організація виховання і навчання дитини.

Тихе і слухняне дитя – це скарб, який дається не кожним батькам.

А як часто бувають такі ситуації, коли ви, батьки, навіть не знаєте, що сказати, як знайти спільну мову з дитиною. Тоді на допомогу приходять мудрі порадники – книги, ваші головні рятівники. Не карайте себе за помилки чи невдачі, ваші зусилля разом з книгами приведуть до найбільш бажаного результату. Ви не самотні у власних проблемах.

Головним правилом виховання дитини залишається комбінація 2 дій: поважати і любити. Батьки повинні пам’ятати, що в світлі всіх методик виховання немає ідеальних, але загальні поради враховувати потрібно. Тож пропонуємо ознайомитися з літературою про те, як потрібно виховувати дитину з народження до 5 років.

  • Все в природі переплетено, перемішано, переплутано і тим не менш перебуває в гармонії, приходячи до неї найнесподіванішими шляхами. У дітей все теж не позбавлено сенсу! Вони носяться, крутяться, ні секунди не сидять на місці і сповнені протиріч, але їх дуже легко привести в стан гармонії – треба лише знати правильний шлях.

    Далі >>

  • Найважливіше завдання батьків (окрім разом з дитиною радіти життю) - це дати дітям навички, необхідні для успіху та самореалізації в дорослому житті. Фінансова грамотність - однозначно належить до цього переліку, адже вміння поводитися із грішми знадобиться кожному в житті.

    Далі >>

  • Предмет гарячої батьківської любові, джерело розчарувань і занепокоєння і вічна загадка – ось що таке дитина з характером. Отже, пропонуємо вам разом із книгою досвідченого американського педагога і психолога, автора низки бестселерів, Мері Шіді Курчинки "Дитина з характером" відкрити для себе секрети виховання дитини з характером.

    Далі >>

  • У 70-х роках XX століття з'явилося нове віяння у вихованні: дітей почали переконувати, що кожен з них особливий та видатний. У змаганнях нагороди отримували всі учасники, а не тільки переможці, заохочення отримували навіть ті діти, результати яких були посередніми. На початку нового століття ми отримали дітей, які звикли вимагати нагороду навіть за прості речі: з'їсти суп, прибрати в кімнаті, зробити домашнє завдання.

    Далі

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 262728
2930