Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Курчинка Мері Шіді. Дитина з характером

Предмет гарячої батьківської любові, джерело розчарувань і занепокоєння і вічна загадка – ось що таке дитина з характером.

Отже, пропонуємо вам разом із книгою досвідченого американського педагога і психолога, автора низки бестселерів, Мері Шіді Курчинки "Дитина з характером" відкрити для себе секрети виховання дитини з характером.

Як батьки дитини, що відрізняється непростим характером, часом ви можете відчувати себе самотніми. Але це не так. Тисячі батьків до вас пройшли цим шляхом і йдуть їм сьогодні. Є знання і підходи, які можуть істотно полегшити вашу долю. Автор запрошує приєднатися до інших батьків в цій часом скрутній, але неймовірно захоплюючій справі – вихованні своїх екстраординарних чад.

Важко передати словами, що означає бути батьками непростої дитини. Хороший день підносить вас на вершини батьківського щастя. У погані дні бути батьками хлопчика або дівчинки з характером – це важкий, розчаровуючий і виснажливий досвід, до якого приєднується відчуття роздратування і провини. Вам починає здаватися, що ви єдині в світі батьки, які стикаються з подібною проблемою, і зі страхом думаєте про те, що, якщо ви не навчитеся найближчим часом справлятися зі своїм малюком, вам буде зовсім не під силу, коли норовисте чадо досягне підліткового віку. Ви відчуваєте себе виснаженими, вичавленими як лимон і занадто старими для того, щоб впоратися зі "всім цим", навіть якщо вам немає ще й тридцяти. Дійсно, не так-то просто любити дитину, яка не дає вам спати по ночах і постійно ставить в незручне становище на людях. Важко виховувати дитину, здатну добрі 45 хвилин волати через те, що ви підсмажили їй трикутний, а не квадратний тост. Дитину, яка швидше помре, ніж змириться з відповіддю "ні", і яка відчуває шви в шкарпетках. Дитину, про яку традиційні книги для батьків або замовчують, або пишуть виключно в негативному тоні.

Автор книги зазначає: "Мабуть, головна відмінність дітей з непростим характером від усіх інших полягає в слові "більш". Це абсолютно нормальні діти, але більш наполегливі, уперті, чутливі, сприйнятливі і консервативні в порівнянні з однолітками. Зрозуміло, ці якості притаманні всім дітям, але ті хлопчики і дівчатка, які є предметом нашої розмови, мають їх в незрівнянно більшій мірі".

Задираки, плаксії, ябеди, брехуни, задаваки, хвальки і віртуози гри на нервах – це ніякі не монстри, а всього лише діти, яким тільки належить стати дорослими. Їм буває дуже важко впоратися з собою без нашої допомоги, і формою захисної реакції стають протест або замкнутість. А ми часто не вміємо допомогти нашим дітям тому, що не знаємо як. Мудрі поради автора цієї книги, що стала світовим бестселером, допомогли сотням тисяч дорослих знайти правильний підхід до дітей з непростим характером. Мері Шіді Курчинка, вихователь з великим стажем, запевняє: щоб зрозуміти дитину, потрібно вміти ставити себе на її місце в самих різних ситуаціях, вчитися бачити, що її дратує, радує і засмучує, уважно слухати і чути те, що вона намагається сказати вам – нерідко без допомоги слів.

Автор закликає: "Любіть свою дитину такою, якою вона є. Радійте і смійтеся разом з нею. Дайте їй поділитися з вами тим, як вона бачить, чує і сприймає світ. Дозвольте синові або дочці збагатити ваше життя. Оскільки непроста дитина "більш" у всьому, вона зробить "більш" і вас".

Наш девіз у вихованні дітей з непростим характером: прогрес, а не досконалість.

Побудова здорових відносин між батьками і дитиною – безперервний і нескінченний процес. У вас будуть хороші дні, а будуть і дуже погані. Коли ми вибираємо собі за мету прогрес, а не досконалість, нам не потрібно чекати неясних результатів. Ми можемо вважати успіхом кожну секунду повного взаєморозуміння, кожні міцні обійми і кожен конструктивно дозволений конфлікт. Ми можемо радіти моментам мирного співіснування і тому, що нам вдалося пару годин побути "ідеальними батьками", навіть якщо весь інший день був далекий від досконалості. Ми можемо пробачити собі напади відчаю або спалаху гніву, визнаючи, що, хоча ми не повинні ображати своїх дітей, всі ми – люди. Прогрес вимагає часу. Неможливо відразу змінити відносини, відмовитися від старих звичок і вивчити нові моделі поведінки. Ось чому так важливо відзначати кожен крихітний успіх. На щастя, ці дрібні досягнення схожі на сніжники: вони можуть злипатися в сніжний ком так, що в результаті вийде щаслива, здорова сім'я, і в один прекрасний день ви, як і багато інших батьків, зможете сказати: "Дитина з характером - це справжній подарунок долі!" І, можливо, навіть визнаєте, що ваша дитина повністю в вас!

В книгу включені рекомендації, які допоможуть вам зосередитися на позитивних моментах, зберігати холоднокровність і запобігати емоційні зриви, встановлювати чіткі межі, стати сім'єю, яка успішно вирішує проблеми, скоротити кількість конфліктів між своєю дитиною і її однолітками, а також правильно вибрати школу для дочки або сина.

Автор пише: "Звичайно, мені б хотілося пообіцяти вам, що, прочитавши цю книгу, ви житимете спокійно і щасливо, не знаючи тривог і турбот зі своєю дитиною з характером. ...Я не можу обіцяти, що у вас не буде труднощів і проблем. Вони будуть. Будь-які зміни вимагають часу. Побудова відносин – процес, який займає роки, і кожен етап у розвитку дитини приносить свої турботи, нові проблеми, кожна з яких змушує нас змінюватися, вчитися і рости. Пам'ятайте, наш девіз: "Прогрес, а не досконалість".

Інформація і стратегії, представлені в цій книзі, витримали випробування практикою і часом. Для багатьох батьків книга служить вірним другом, до якого завжди можна звернутися за порадою, вона лежить на тумбочці поруч із ліжком, її відкривають в пошуках відповіді на чергове складне питання, чи нову тактику, або ж просто джерело оптимізму.

Автор книги зазначає: "Діти з непростим характером - як троянди в нашому саду, що вимагають більше уваги, ніж інші рослини. Зазвичай достатньо квітку полити – і вона буде рости. Але трояндам потрібен особливий догляд. Їм потрібно допомогти вирости і розквітнути.

Інші квіти можна рвати, пересаджувати, робити з них букети – і вони все одно будуть радувати вас своїм виглядом і ароматом. Але якщо так бездумно поводитися із трояндою, вона зів'яне або до крові подряпає вас гострими шипами.

Жодна інша квітка в саду не може зрівнятися з трояндою. Її чудові пахощі ваблять нас. Атласні пелюстки пестять пальці. Неймовірної краси бутони хвилюють душу. Діти з характером подібні трояндам – їм потрібен особливий догляд. І нам потрібно змиритися з їх шипами, щоб насолодитися їх красою".

Ласкаво просимо в світ дітей з характером!В81119
159.922.7
К 93

Курчинка Мері Шіді.

Дитина з характером: як її любити, виховувати і не зійти з розуму/ Мері Шіді Курчинка - Київ : Сварог, 2020. - Бібліогр.: с. 445. - 447 с., ISBN 978-611-01-1667-1

Предметні рубрики: Діти -- Характер -- Виховання -- Психологія

УДК: 159.922.7:159.923.3

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22232425262728
293031