Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Чорний лебідь

Г4860
60.550.560

Т 16
Талеб Насім Ніколас.
Чорний лебідь: про (не)ймовірне у реальному житті/ Насім Ніколас Талеб ; переклав з англ. Микола Климчук ; [літ. ред. О. Дубчак] - Київ : Наш формат, 2017. - Глосарій: с. 284-287. - Бібліогр.: с. 360-[392]. - 391, [1] с. - (Світоглядна література), ISBN 978-617-7279-56-2
Предметні рубрики: Суспільне життя -- Пізнання
УДК: 316.62:165
Жанр: Нон-фікшн

Анотація:

Цілком очевидно, що життя — це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом?
Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка про філософію, психологію і математику рідкісних подій стала світовим бестселером, перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем.

Фотоматеріали

Цитати

  • "Влада красиво розповідає про те, що зробила, але не про те, чого не зробила. Власне, держава займається показною «доброчинністю» — допомагає людям так, щоб це було помітно й давало телекартинку, але чхати хотіла на невидимий цвинтар незримих наслідків".
  • "Існує два типи фахівців. Легкий випадок: самовпевнені, але (певною мірою) компетентні; важкий: самовпевнені й некомпетентні (порожні костюми). Існують професії, у яких ми тямимо більше за фахівців, хоча саме ми платимо їм за поради, а не вони нам за те, що ми їх слухаємо.
    Кому ви довіритеся з операцією на мозку — науковому журналісту чи дипломованому нейрохірургу? А з іншого боку: чий економічний прогноз ви хочете почути — доктора економіки з якого-небудь престижного закладу типу Вортона чи журналіста ділового видання? Відповідь на перше запитання очевидна, на друге — зовсім ні".

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Талеб — новий мудрець... Трейдер став письменником, а з письменника — справжнім гуру епохи глобальної фінансової кризи. Мало того, що книжка Талеба підкорила списки бестселерів, його теорія «чорних лебедів» стала ключем до розуміння наших тривожних часів. 

"Обсервер" .

 

 

Талеб змінив спосіб мислення людей про невизначеність, особливо на фінансових ринках. Його книга «Чорний лебідь» є оригінальним і сміливим аналізом способів, якими люди намагалися пояснити неочікувані події.

Деніел Канеман, лауреат Нобелівської премії з економіки. 

 

 

Талеб — найбільш актуальний мислитель нашого часу в світі.

The Times.

 

 

Чорний лебідь - це вже не міфічний птах, якого створив Насім Талеб, а така істота, що з'являється тоді, коли її ніхто не чекає. У глобальному світі популяція "чорних лебедів" стрімко зростає, виникли навіть "ферми" з розведення цих птахів. Книжка Талеба, сучасного інвестиційного філософа, змусить кожного задуматися, як приготуватися до зустрічі з цими дивними істотами. Можливо, "чорні лебеді" не такі страшні, як про них пишуть. Книжка, безумовно, стане у пригоді всім читачам, які прагнуть навчитися жити в непргнозованому світі, сповненому несподіванок і криз.

Євген Пенцак, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи.

Екранізація, інші відеоматеріали

Насім Талеб "Чорний лебідь" (огляд книги).

Календар подій

     1 23
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031