Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Доця

В81261
821(477)'06

Г 67
Горіха Зерня Тамара.
Доця: [роман]/ Тамара Горіха Зерня ; [ред. Н. Кузнєцова ; фот. Д. Муравський] - Київ : Білка, 2019. - Книга у бібліотеці завдяки Українському інституту книги (УІК). - 285, [2] с., ISBN 978-617-7792-09-2
УДК: 821.161.2'06-31
Жанр: Роман

Анотація:

Ця книга про любов. У ній немає жодного слова на "лю...", але вона про любов. Про магію, не лубочну, розтиражовану з екранів телевізора, а справжню, від роду і кореня, коли пірнаєш з головою у Прадавній Океан і виринаєш звідти з рибиною в зубах. І ще про відвагу. Про безумовну відвагу знайти своє, впізнати його, впертися руками і ногами і нікому не віддати. Свій дім, свою батьківщину, своє серце, своє право ходити з високо піднятою головою.

Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас - це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло, і вічний змій Уроборос знову вкусить себе за хвіст. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії - і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору.

Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Бо війна - це коли ти їси землю. І що важливіше, коли годуєш землею.

Анотація бібліотекаря:

Події роману розгортаються навесні-влітку чотирнадцятого року у Донецьку. Донбас – це точка обнуління, місце сили, де прозвучали найважливіші запитання. І тільки там заховані потрібні відповіді. Та де все починалося, там все і завершиться, коли історія пройде чергове коло.
Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу і саме тут віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес трансформації, переродження гречкосія у воїна. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. Є книги з категорії «повинна бути прочитаною». Це саме та книга. Вона показує те, що ти бачив тільки в новинах так, як це може статись з кожним. Це дуже чуттєва і потрібна книга про всіх нас. Запрошуємо до читання!

Цитати

  • "Але для мене, як і для всіх нас, важливіший не початок, а кінець. А кінець полягає в тому, що я жива".
  • "Це як радіація. Ти її не бачиш, не відчуваєш на смак, тільки в повітрі витає прозоре, і тобі краще випити йоду або тікати, доки не пізно".

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Ви будете і сміятись, і плакати, будете співпереживати з героями роману. Ви її "з'їсте" за один вечір - ця історія не терпітиме відкладення на потім. "Доця" стане для вас надійним другом, з яким ви не захочете розлучатись, повертатиметесь до неї знову і знову. Ви знатимете її напам'ять і все одно перечитуватимете. Це я вам гарантую.

Святослав Бойко, музикант, фронтмен гурту "Широкий Лан". 

 

 

Ця повість - про силу жити і боротися в час "найбільшого відчаю". Про "свободу приречених". Про відчайдушність віри і винахідливість вірності. Її неможливо читати без внутрішнього ридання й неугавного докору собі. Вона написана душею.

Василь Теремко, директор Видавничого центру "Академія". 

 

 

Під час цієї війни, дивлячись в очі вояків, які захищають Україну, я зрозуміла, що всі вони - мої сини. А тепер з'явилася ще й "Доця".

Віолетта Кіртока, військовий журналіст у Цензор. НЕТ.

Аудіо

Тамара Горіха Зерня "Доця" (аудіокнига)

Екранізація, інші відеоматеріали

Тамара Горіха Зерня про свій роман "Доця" (інтерв'ю письменниці).

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930