Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Елементарні частинки

Уельбек Мішель

Б8641
84(4ФРА)

У32
Уельбек Мішель.
Елементарні частинки: [роман]/ М. Уельбек ; пер. з фр. Р. В. Мардер, худож. оформ. І. В. Осипов - Х. : Фоліо, 2005. - 287 с. - (Література), ISBN 966-03-3236-Х

Анотація:

Роман «Елементарні частинки», що отримав дві престижні премії в галузі літератури — Дублінську та Французьке національне Гран-прі, на сьогодні виданий майже 30 мовами світу. У чому полягає щастя: кохати чи отримувати сексуальне вдоволення? — ось питання, що рано чи пізно постає в житті кожного. А може, є третє вирішення проблеми? Її розв’язання заслуговує на Нобелівську премію… Головний герой роману, французький учений, домагається кардинальних змін у біології людини як виду, у результаті чого з’являється нове покоління ЩАСЛИВИХ людей.

Цитати

  • Попри все деякі люди, хочеться нам цього чи ні, грають кардинальну роль у нашій долі, даючи їй зовсім інший поворот; вони мов би ділять наше життя надвоє.
  • Хочеш вижити - озирнися навколо.
  • Життя людське не що інше, як безперервна низка обманів.
  • Звичайно, відмовитися вона не посміла: професійна діяльність - запорука розквіту жінки, так в наш час всі вважають або прикидаються, що вважають; а вона перш за все прагнула думати так само, як всі.
  • Смерть важко піддається розумінню, людська істота тільки через силу упокорюється з необхідністю прямо глянути їй в обличчя.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

ПРОЛОГ

(уривок)

Цей твір — насамперед історія людини, більша частина життя якої пройшла в Західній Європі другої половини XX сторіччя. Звикла до самотності, вона, проте, іноді вступала в зв'язки з іншими людьми. Вона жила в нещасливий та буремний час. Країна, в якій вона з'явилася на цей світ, повільно, але не­ухильно прямувала до категорії країн середнього достатку, а людям її генерації нерідко загрожувало животіння у безпросвіт­них злиднях, до того ж на самоті і в гіркому озлобленні. Почут­тя любові, ніжності й людського братерства значною мірою були втрачені; у взаєминах між собою її сучасники показували при­клад байдужості, а то й навіть жорстокості.

На момент свого зникнення Мішель Джерзінські був одно­стайно визнаний як один з найкращих учених-біологів, йому цілком серйозно збиралися дати Нобелівську премію; але його справжнє значення виявиться трохи згодом.

У той час, коли жив Джерзінські, філософію вважали зде­більшого наукою, що втратила не тільки будь-яке практичне значення, а й навіть свій предмет. Але ж насправ'ді самі погля­ди людей, що домінують на даний момент у суспільстві, ви­значають шляхи розвитку економіки, політики та звичаїв цих людей.                                                                            

Метафізичні мутації, тобто радикальні та глобальні зміни уявлення про світ переважної більшості людей, — дуже рідкісне явище в історії людства. За приклад може стати зародження християнства.

Коли метафізична мутація відбулася, вона поширюється, не зустрічаючи на своєму шляху ніякого опору, аж доки не вичер­пає всіх своїх можливостей. Вона змітає економічні й політичні системи, естетичні канони, соціальні ієрархії. Жодна людська сила не може зупинити її — жодна сила, окрім нової мета­фізичної мутації.

Не можна сказати, що метафізичні мутації спостигають лише ослаблені суспільства, які вже занепадають. Коли ви­никло християнство, Римська імперія була на вершині своєї могутності: щонайвищою мірою організована, вона панувала над усім відомим їй світом, її технічні й військові досягнення не мали аналогів, але попри все це в неї не було жодного шансу. Коли виникла сучасна наука, середньовічне християн­ство визначало цілісну систему відносин між людиною та Всесвітом, слугувало фундаментом для управління народами, рушійною силою для пізнання діяльності, вирішальною умо­вою як війни, так і миру, головним чинником для накопичен­ня багатств та їх розподілу; однак, усе це не змогло перешко­дити його руйнації.

Мішель Джерзінські не був ані першим, ані головним вину­ватцем третьої чи не найбільш радикальної метафізичної му­тації, яка мала відкрити новий період всесвітньої історії, але через низку надзвичайних життєвих обставин він став одним із найбільш сумлінних і найбільш далекоглядних її творців.

Екранізація, інші відеоматеріали

Твір був екранізований у 2006 році німецьким режисером Оскаром Рьолером.

 

Також рекомендуємо прочитати

Бредбері Рей. 451° за Фаренгейтом: повість/ Рей Бредбері ; пер. з англ. Є. Крижевича ; голов. ред. Б. Є. Будний- Т. : Навч. кн. - Богдан, 2011. - 204, [1] с. - (Горизонти фантастики), ISBN 978-966-10-1266-9
Коэльо Пауло. Дневник мага/ Пауло Коэльо ; пер. с португ. А. Богдановского ; ред. И. Старых- М. : София, 2006. - 324, [3] с., ISBN 5-9550-0896-9, 966-8075-64-1
Коэльо Пауло. Книга воина света/ Пауло Коэльо; пер. с португ. А. Богдановского- К. : София, 2004. - 156 с., ISBN 966-7319-96-2
Ремарк Эрих Мария. Искра жизни: роман/ Э. М. Ремарк ; пер. с нем. В. Котелкин- М. : АСТ, 2000. - 448 c, ISBN 5-17-004009-1
Муракамі Харукі. Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі: роман/ Харукі Муракамі ; пер. з яп. О. Забуранної ; ред. І. М. Климко- Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 301, [1] с., ISBN 978-617-12-2444-5
Робертс Грегори Дэвид. Шантарам: роман/ Грегори Дэвид Робертс ; пер. с англ. Л. Высоцкого, М. Абушика ; ред. А. Гузман ; оформ. И. Кучмы- СПб. : Азбука, 2013. - 858, [3] с. - (The Big Book), ISBN 978-5-389-01095-6

Календар подій

    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26272829