Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Пасажир

Гранже Жан-Крістоф

В76794
84(4ФРА)

Г 77
Гранже Жан-Крістоф.
Пасажир: роман/ Жан-Крістоф Гранже ; пер. з фр. Л. Кононовича ; ред. П. Я. Ромко - Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 604, [2] с., ISBN 978-617-12-2443-8
УДК: 821.133.1'06-31=161.2

Анотація:

Намагаючись повернути пам’ять пацієнту, що може бути свідком жахливого вбивства, психолог Матіас Фрер усвідомить: він — такий самий «пасажир без пам’яті». Він теж зійшов із потяга в невідомому місті, прихопивши з минулого життя лише вигадані спогади. Матіас Фрер не народжувався, не вчився, не працював… То чому його переслідують загадкові люди у чорному? Чому незнайомий чоловік назвав його іменем убивці, якого розшукує поліція? Лейтенант поліції Анаїс Шатле впевнена, що він невинний. Та лише сам Фрер може повернутися власними слідами у своє минуле життя в пошуках істини. Але скільки буде цих життів?..

Анотація бібліотекаря:

Одним із сучасних французьких письменників хто дуже добре почувається у жанрі детективу є Жан-Крістоф Гранже. Писати він почав ще з середини дев’яностих. Лауреат Reuter и World Press Жан-Крістоф Ґранже об’їздив світ як міжнародний репортер. Досвід роботи репортером дав можливість йому створювати романи, у яких він поєднує художню вигадку із реальним станом речей.
Головний герой роману Матіас Фрер — психіатр. Чоловік працює у психічній лікарні, вивчає пацієнтів із синдромом «пасажира» і бажає їм допомогти. З часом він хоче забути своє минуле і переїздить із Парижу до Бордо. Але у провінційному містечку спокійне життя, закінчилося з того моменту, коли до нього потрапив пацієнт із синдромом «пасажира без багажу». Фрер втрачає пам’ять і з уламків минулого створює нову особистість. Він дізнається, що у нього самого є синдром «пасажира». Озброєні чоловіки в чорному переслідують Фрера, за ним женеться поліція, переконана, що саме він — безжальний убивця, який вчинив страшні злочини. Чоловік задумається, чи не страждає він від цього самого захворювання і хто ж він насправді? Як вибратися з цього лабіринту долі?

Фотоматеріали

Цитати

 • Робота - ось остання надія всіх, хто потерпів крах в особистому житті.
 • - А вбивця-то? Кого ми хоч шукаємо?
  - Бездушного, жорстокого маніпулятора.
  - Сподіваюся, у моєї колишньої тверде алібі.
 • - Якщо чесно, він псих. Натуральний псих.
  - Я думала, ви з ним друзі.
  - Дружба не заважає об'єктивності оцінок.
 • Людська душа - не шкура тварини, яка від дублення стає якіснішою. Людська душа - це надчутлива, тріпотлива, тендітна мембрана. Від ударів вона мертвіє і покривається шрамами. І починає боятися світу.
 • Психіатри всі самі наполовину психи.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Ґранже робить трилер таким, яким він і повинен бути: в ньому змальовується справжній світ, а не ілюзорна глянсова обкладинка.

The Guardian

 

Неймовірно? Звичайно. Ґранже вдається тримати читача в напрузі протягом усього часу, коли від смерті намагаються втекти його герої, які притягують щось диявольське.

L’Express

 

Інтрига, що показує підозрюваного з безліччю облич, є такою ж складною, як звивини людського мозку. Із кожним розділом вона розвивається, як павутиння гігантського павука, як пазл, який, на перший погляд, неможливо скласти.

Le Figaro

Аудіо

Аудіокнига "Пасажир".

Екранізація, інші відеоматеріали

У 2015 році на екрани вийшов французький міні-серіал "Пасажир".

Трейлер до фільму.

Також рекомендуємо прочитати

Гранже Жан-Кристоф. Присягнувшие Тьме: роман/ Жан -Кристоф Гранже ; пер. с фр.: Г. Леоновой, А. Бряндинской, под ред.: А. Райской, М. Тюнькиной- М. : Иностранка, 2008. - 848 с. - (Лекарство от скуки), ISBN 978-5-389-00013-1
Гранже Жан-Кристоф. Черная линия: роман/ Ж. -К. Гранже ; пер. с фр. Е. Богатыренко, худож. оформ. А. Бондаренко- М. : Иностранка, 2006. - 687 с. - (Лекарство от скуки), ISBN 5-94145-375-2
Гранже Жан-Кристоф. Империя Волков: роман/ Ж. -К. Гранже ; гл. ред. В. Горностаева, пер. с фр. Е. Клоковой- М. : Иностранка, 2006. - 573 с. - (Лекарство от скуки), ISBN 5-94145-370-1

Календар подій

    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26272829