Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка"

В77526
84(7США)

Ф 71
Флегг Фенні.
Смажені зелені помідори в кафе "Зупинка": роман/ Фенні Флегг ; пер. з англ. Дар'ї Петрушенко ; [голов. ред. С. С. Скляр] - Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 318 с. - (Бестселер New York Times), ISBN 978-617-12-0091-3

Анотація:

У романі відомої американської письменниці Фенні Флеґґ дивовижно поєднані долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама, починаючи від першої половини двадцятого століття й до сучасності. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога й поразка, щастя й горе — усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником описаних подій.

Евелін переживає глибоку особисту кризу. Вона знайомиться зі старенькою Нінні, яка, попри важку долю, не втрачає жаги до життя. Нінні розповідає Евелін історії їхнього містечка: про дівчину, яка після загибелі брата знаходить сили жити далі; про розбите серце красуні Рут; про мандрівного робітника, який закохався в Рут; про безробітних, яких у кафе «Зупинка» годували безкоштовно... Ці історії мають таку силу, що змінюють на краще життя тих, хто їх читає.

Роман, що очолює рейтинги на кшталт «Найбільш життєстверджуючі романи», «Книги, які необхідно читати восени», «Книги, що ви повинні прочитати за життя». Твір, що отримав схвальний відгук від письменниці Гарпер Лі. Книжка, яка стоїть поряд з великими американськими романами «Вбити пересмішника» та «Гекльберрі Фінн». Твір, що був чудово екранізований. І вже зовсім точно — це класика американської та світової літератури.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

«Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»» – це низка зустрічей і спогадів старенької Нінні Тредгуд.

Евелін Кауч дуже тяжко переживає кризу середнього віку. Те, яким став світ з усіма його новими технологіями незрозумілий для неї. Постійне поїдання солодощів у великій кількості (як наслідок надмірна вага), відсутність взаєморозуміння вдома, надто низька самооцінка – все це робить її нещасною. Евелін з чоловіком провідують його маму (у неї з невісткою, м’ягко кажучи, не самі дружні стосунки) в будинку для престарілих «Трояндова тераса». В цьому ж місці вона знайомиться ще з одною мешканкою будинку Нінні Тредгуд, яка у свої 86 років, незважаючи на нелегке життя, не втратила віри в прекрасне. Кожного разу бабуся розповідає своїй «слухачці з шоколадними батончиками» різні випадки з життя. І ось, вже через деякий час Евелін з нетерпінням очікує на нову зустріч з подругою і чергову цікаву історію.

Фенні Флегг в книзі «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»» викладає події дещо хаотично. Розповідь ведеться як спогади: спочатку пригадалась одна ситуація, аж ось в пам'яті спливла інша людина та події, які відбулися роками пізніше (або раніше) від розказаної до цього історії.

Більшість розповідей Нінні пов’язана з Іджі та Рут, які відкрили кафе «Зупинка» біля залізничної станції. Це місце стало серцем маленького містечка, притулком для багатьох людей. Рут – сяйво, що притягує до себе кожного. Іджі – маленьке чортеня, але який же вона вірний друг. Сильна, розумна і одна з небагатьох, хто в важку хвилину може підтримати, допомогти або ж взагалі придумати таку неймовірну історію, яка спочатку не на жарт здивує, а тоді розсмішить так, що люди сміються як ніколи.

Ми почуємо як дуже кумедні, так і трагічні історії, а то й взагалі перед нами розвернеться справжній трилер. Однак, «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»» надзвичайно добрий і легкий роман. Він про людей, які є для вас родиною, про допомогу, що приходить тоді, коли на неї вже не чекаєш.  

Фенні Флегг, у словах і вчинках своїх персонажів показує нам, що незважаючи на все пережите, можна зберегти в собі оптимізм та бути щасливими.

Автор: Анастасія Сірик
Матеріал взято з сайту booklya

Екранізація, інші відеоматеріали

Бук-блог Intelectless. Огляд книги.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 242526
2728293031