Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Спостерігаючи за англійцями

В80774
159.922.4

Ф 75
Фокс Кейт.
Спостерігаючи за англійцями/ Кейт Фокс ; з англ. переклала Марта Госовська, [голов. ред. М. О. Савка, наук. ред., передм. І. Старовойт] - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - Бібліогр.: с. 598-601. - 601 с., ISBN 978-617-679-562-9
Предметні рубрики: Етнопсихологія
Англійці -- Спосіб життя
УДК: 159.922.4(=111)
Жанр: Нон-фікшн

Анотація:

«Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці?

Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.

Фотоматеріали

Цитати

  • "Головним завданням було відшукати спільний знаменник у правилах поведінки англійців - цей неофіційний поведінковий кодекс, вплетений поміж класові, вікові, статеві, регіональні, субкультурні та інші соціальні зв'язки. Візьмімо, наприклад, учасниць Жіночого інституту та й байкерів, з ніг до голови вбраних у шкіряний одяг, - на перший погляд, може здатися, що між ними дуже мало спільного, але, призвичаївшись до "етнографічного засліплення" поверхневими відмінностями, я зауважила, що і членкині Жіночого Інституту, і байкери, атакож представники інших груп, усі коряться неписаним правилам - правилам, що визначають нашу національну ідентичність та характер. Вслід за Джорджем Орвелом скажу, що ця ідентисність є "тривалою, вона сягає і минулого, і майбутнього, є в ній щось тривке, мовби у живій істоті".
  • "Щоправда, ви можете виявитися одгим із тих щасливих туристів чи іммігрантів з культурним імунітетом до "соціальної не-дужості". Якщо хочете стати одним із нас - чи трохи з нас посміятися - то я думаю, що моя книжка навчить вас імітувати симптоми. Наголошую (сподіваюсь, що цей момент ми вже з'ясували і узгодили), щоанглійкість - це не про расу, колір, спадковість чи віру. Англіцність - це світогляд, етос, поведінкова "граматика", набір неписаних правил, які на позір, здаються загадковими, але їх із легкість може розкодувати кожен, хто знає пароль!"

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Неписані правила і як їх все-таки написати

(уривки з передмови до українського видання)

...Кейт Фокс, професійна антропологиня в другому поколінні, народжена і вихована в Англії. Але "Спостерігаючи за англійцями" не назвеш науковою розвідкою. Скажемо, це книгаантропологині у відпустці. Вона поставила собі те саме зачароване питання: по чому можна безпомильно упізнати англійців? Чи є якась формула, якийсь секретний складник? А якщо переві(т)рити стереотипи і надати їм нового дослідницького сенсу? І як заправська експертка десять років потроху вчащала до різних кафе і пабів, ставала у черги і намагалася просковзнути без черги, наступала людям на ноги й не вибачалася, щоб зловити їхню спонтанну реакцію, заходила в гості та спостерігала своїх земляків у робочих ситуаціях і приватних стосунках, не вимикаючи внутрішнього антрополога, не втрачаючи здатності голосно сміятися і не гублячи за надміром деталей щонайпершої думки: що ж відрізняє англійців від інших і робить їх такими англійськими?..

..."Спостерігаючи за англійцями" - це славна підготовка перед мандрівкою до Англії, з тим, що ви розумієте, наскільки живе життя розмаїтіше, ризикованіше і не стоїть на місці. В оригіналі ця книжка Кейт Фокс витримала вже три перевидання. Вона пізнавальна і для англоманів, і для англофобів, бо, гортаючи її, ви впізнаєте багато свого і те, що Кейт називатиме суто англійським, вам схочеться визнати суто нашим. Тому що схожу за жанром книжку з подібною самоіронічною дистанцією варто б скласти і про нас, а іскристий шампанський переклад Марти Госовської дає приклад мови, якою це все слід написати. Зізнайтеся, ви теж уже багато років спостерігаєте за...?

Ірина Старовойт, перекладачка, літературознавиця.

Екранізація, інші відеоматеріали

Презентація книжки Кейт Фокс «Спостерігаючи за англійцями» 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930