Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Століття Якова

Лис Володимир Савович

В71603
84(4УКР)6-4

Л 63
Лис Володимир Савович.
Століття Якова: [роман]/ Володимир Лис ; голов. ред. С. С. Скляр ; передм. О. С. Забужко ; худож. оформ. Т. Коровіної - Х. : Кн. клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. - На тит. арк. також: Переможець конкурсу "Гранд-Коронація слова" конкурсу романів, кіносцен., п`єс та пісенної лірики про кохання "Коронація слова - 2010". - 236, [2] с. - (Коронація слова), ISBN 978-966-14-1007-6

Анотація:

У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівчина-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, - і виринає десь з глибини пам’яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи, і каяття...

Фотоматеріали

Цитати

  • Багато хто вважає, що жінка - то породження диявола. Її почування й примхи - то темний бік людської душі. Але не менше, коли не більше, оспівують жінку. Підносять її на небувалі висоти, до рівня богині. Можливо, істина посередині?
  • Якщо знаєш куди йти, йди,..Не бійся заблукати. А раптом ти знайдеш істину?
  • Гарний у вас внук, Якове Платоновичу. Добрий, а тому важко йому буде на цьому світі жити.

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Володимир Лис не побоявся звернутися до ніби немодного сьогодні жанру родинної саги, більш того, написав роман майже реалістичний – психологічно дуже переконливий. А за психологією персонажів я в сучасній прозі вже, сказати б, скучила.
Виявилося, що якраз реалістична розповідь про людину у вирі реальної історії – одна з найбільш захопливих книжок, з-поміж написаних в Україні за останні роки.
Поліський селянин Яків таки доживає до столітнього ювілею, і в його біографію вмістилася і велика любов, і тяжкі втрати, й невідпокутні помилки, й страшні небезпеки.
Якраз на долю його покоління українська історія припасла таки дуже виснажливі випробування. Велика Історія сама непроханою приходила на обійстя галицьких і наддніпрянських селян, пускаючи з димом хати, розлучаючи сім'ї, вбиваючи невинних дітей... Попри все, Яків Платонович до глибокої старості не втратив здатності любити, не розгубив живого інтересу до мінливого довколишнього світу, не розучився допомагати тим, кого вважає слабшим за себе.
Володимир Лис майстерно вписує інтимну біографію героя у велику історію. Так що “Століття Якова” - це й розповідь про кохання, і соціально-психологічна драма і просто захопливий, насичений несподіваними поворотами сюжет, який не може залишити читача байдужим.
Віра Агеєва,
професор УКМА, експерт Бі-Бі-Сі
 
 
Читаючи роман Володимира Лиса, не міг позбутися згадки про два інші романи, які вразили ко лись не менше: "Сто років самотності" і "Осінь патріарха". Згадка, звісно, за назвами і за Біблійною роллю Якова як патріарха.
Твори Габріеля Гарсіа Маркеса відносять до магічного реалізму, роман Володимира Лиса - реалізм найреалістичніший в усьому, від докладних описів побуту в українському селі до вельми ощадливого (і тому дуже влучного) вживання місцевої говірки.
Володимиру Лису немає потреби вдаватися до засобів "химерної літератури": українська історія, яку автор подає через образ Якова, химерна достоту як українське сьогодення.
Андрій Куликов,
експерт Бі-Бі-Сі, телеведучий

 

Десь я прочитала iсторiю про самого Лиса: коли було йому п'ять рокiв, то якось вiн вийшов з хати й зiткнувся з невiдомим звiром, що дивився на нього голодними очима. Малий Лис вернувся в хату й винiс йому поїсти. Потiм той звiр приходив до хлопчика Лиса часто, аж поки бабуся не побачила, - а то був Вовк.
Лiсовий Вовк iз людським дитинчам Лисом були встановили крихкий i майже неможливий контакт. Вiн у життi не буває - але... буває, я в таке вiрю. Таке можна вичитати у Маркеса, про що я й думала, читаючи вже "Столiття Якова" того Лиса, що вже вирiс iз Вовкового друга.
Усi болючi любовi, смертi, чуднi чужi-рiднi дiти, зробленi в грiху, яким часто буває любов людини, що живе, як душа закомандує... Усi драми й фарси через цю душу... Уся ця, як Сарагоськi згубнi води, душа... Усi сто лiт Якова, що найбiльше на фiналi захотiв дожити не до тих ста лiт, а до весни, коли оживе й засюрчить цвiркун, який вiчно це робить у його самотнiй хатi...
Усе це - хороша лiтература, що житиме сто рокiв, як свiт виживе, звiсно.
Ольга Герасим'юк,
експерт Бі-Бі-Сі, журналіст і депутат

Екранізація, інші відеоматеріали

Фільм "Століття Якова":
- частина перша,
- частина друга,
- частина третя,
- частина четверта.
 
Як знімали історичний серіал – Століття Якова - https://www.youtube.com/watch?v=KDOxvD1AnUA

Також рекомендуємо прочитати

Шкляр Василь Миколайович. Залишенець. Чорний Ворон: [іст. роман]/ Василь Шкляр ; голов. ред. С. С. Скляр- Х. : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. - 381, [1] с., ISBN 978-966-14-0662-8
Коцюбинський Михайло Михайлович. Тіні забутих предків: повість та оповідання/ М. Коцюбинський ; іл. Л. Прийма- Львів : Каменяр, 1988. - 158 c
Корній Дара. Щоденник Мавки: роман/ Дара Корній ; голов. ред. С. С. Скляр ; передм. О. Хвостової- Х. : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 299, [1] с., ISBN 978-966-14-7842-7

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031