Наш технический отдел взялся обновлять сайт. Обещают к концу лета чудеса. А пока не все работает...
Просим прощения за неудобства
Главная Ресурсы библиотеки Наши издания Пам'ятні книжки Херсонської губернії

Пам'ятні книжки Херсонської губернії

ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ім. ОЛЕСЯ ГОНЧАРА
 
 
 
 
 
 
  
ПАМ’ЯТНІ   КНИЖКИ
ХЕРСОНСЬКОЇ   ГУБЕРНІЇ
 
 
Бібліографічний огляд і покажчик змісту
 
 
 
 
   
Херсон-2004
 
 

Автор-укладач                                            О.В.Лянсберг
Відповідальний редактор                           Л.І.Зелена 

 
Передмова
 
     У запропонованому   бібліографічному   огляді та покажчику змісту    “Пам’ятні   книжки Херсонської губернії” висвітлені питання історії їхнього видання, структура та зміст.
     Пам’ятні книжки Херсонської губернії - офіційні універсальні довідники, які видавалися губернським статистичним комітетом з 1864 по 1914 рік.
     На сьогоднішній день це також унікальне друковане джерело інформації про минуле нашого краю. Пам’ятні книжки дозволяють відтворити у всіх подробицях картину повсякденного життя Херсонської губернії з середини XIX до початку XX ст.: склад і заняття жителів, стан природи, економіки, побут населення та ін.
     Даний посібник – краєзнавче науково-допоміжне бібліографічне видання. Це перша спроба дослідити історичне джерело засобами бібліографїї, створити цілісне уявлення про Пам’ятні книжки як самостійний об’єкт вивчення.Воно адресоване історикам, бібліотечним працівникам, краєзнавцям і всім, хто займається вивченням і популяризацією знань про історичне минуле Херсонщини.
     Потреба в подібному виданні назріла у зв’язку з необхідністю розкриття однієї з найбільш цінних частин краєзнавчого фонду та вимогами до його збереження, які стали більш жорсткими. Усього в Херсонській губернії за піввіку було здійснено лише 8 видань Пам’ятних книжок. На сьогоднішній день всі вони стали бібліографічною рідкістю, лише у фонді Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара збереглися всі випуски Пам’ятних книжок Херсонської губернії.
     Складовими частинами посібника є розділ “Від Херсонської губернії до Херсонської області”, у якому висвітлені питання історїї адміністративно-територіального поділу територїї нинішньої Херсонщини в XIX-XX ст. та “Покажчик змісту Пам’ятних книжок Херсонської губернії (1864-1914)”.      “Перелік адміністративно-територіального подолу...” поданий за виданням “Памятная книжка Херсонской губернии на 1901 год” (Херсон, 1901) та документами Державного архівуХерсонської області.
     “Покажчик змісту Пам’ятних книжок Херсонської губернії (1864-1914)” дозволить зробити звертання до них більш цілеспрямованими, що буде сприяти збереженню цих унікальних довідників. Матеріал у ньому групується в систематичному, усередині основних рубрик - хронологічному порядку.
     Окрім Пам’ятних книжок Херсонської губернії, краєзнавчі відомості про Херсонщину містять Пам’ятні книжки Таврійської губернії (у фонді є одне видання), а також Новоросійський календар (у фонді є п’ять видань).
 

 

Календарь событий

1 2 3 4 567
8 9 10 11 12 13 14
15 161718192021
22232425262728
293031    
Библиотека работает
с 9:00 до 18:00
пятница – выходной день
последний понедельник месяца –
санитарний день