Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

 Художня література

168. Анастасьєв А. Осінній дисонанс: Кн. поезій.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 76 с.
Громадянська і філософська лірика, поезії про трагічне минуле нашого народу, про складне сьогодення– в основі книги поета.
 
169. Андреєв В.М. «…у пошуках суті»: Лірика.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 72 с.
В книгу включені поезії, створені в різні часи. Поет-лірик вільно почувається у медитаціях, у філософських роздумах.
 
170. Без книги душа не живе: Вірші про бібліотеку, бібліотекарів та майстрів слова /Авт. ідеї Н. Коротун; Упоряд. Т. Краснолуцька.– Херсон: ХМД, 2007.– 54 с.– (Присвячується 135-річчю ХОУНБ ім. Олеся Гончара).
Матеріал поетичного збірника доводить, що книгозбірня завжди була багата на хороших друзів. Сьогодні, як і багато років тому, автори цього збірника своєю творчістю засвідчують наскільки значиме СЛОВО, КНИГА, БІБЛІОТЕКА в житті кожного з них.
 
 
171. Братан М.І. Гіркі експромти /Худож. Р. Швець.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 35 с.: іл.
 
 
 
 
 
 
 
172. Братан М.І. День Святого Миколая: Вірші для дітей /Фотогр. В. Вараниця.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 23 с.: іл.
 173. Братан М.І. Експромти зблизька і здаля: Літ.-худож. вид.– Херсон: Айлант, 2007.– 96 с.: портр.
Основна риса експромтного доробку– коротко, влучно і дотепно. Тематичний діапазон досить широкий– від президента до бомжа. Це висока політика і буденні справи, це література, природа і спорт, це реалії сьогоднішнього дня.
 
 
174. Братан М.І. Лукавий сон: Драм. поема.– Херсон: Айлант, 2007.– 68 с.
Відомий херсонський поет, член Національної спілки письменників України у своїй драматичній поемі робить спробу показати геніального українського поета перш за все як звичайну людину. Він описує один із важких періодів життя Тараса Шевченка після 10-річного заслання, коли поетові деякий час довелося жити в Нижньому Новгороді, очікуючи від царя дозволу на повернення в Петербург. Солдатчина зовнішньо змінила поета: він постарішав, почав частенько прикладатися до чарки. Але в душі це була молода, закохана в життя людина. Автор поеми «Лукавий сон» розповідає саме про цей період життя Тараса Шевченка. Він передає його ніжні почуття до молодої актриси, мрії про створення власної родини, де він буде щасливий з дружиною і майбутніми дітьми. Але все це, на жаль, залишилося тільки сном, лукавим сном… Поема розрахована на широкий читацький загал.
 
175. Братан М.І. Семенівське шосе: Вибране.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 155 с.
Дана книга писалася більше півстоліття. Часовий діапазон віршів– 1951-2007 роки. Висвітлені теми: любов до рідної землі, селянські долі, чуття народу, жінки, нашої драматичної й трагічної історії. Тут же осмислюється авторська позиція у цьому процесі. Попри всі негаразди і перипетії у «Семенівському шосе» пріоритетною є оптимістична концепція. Автор це стверджує не рекламними закликами, що часто зустрічаються у подібних поезіях, а виваженим добірним словом, образними знахідками, котрі ніде не вичитаєш, тільки можна побачити у тому ж запиленому степові, у спраглій рослині, на змарнілих селянських обличчях. І відсутня тут якась вишукана естетизація, це швидше багатство земного і життєвого вияву, що реалізується у слові.
 
176. Братан М.І. Титан: Комедія.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 11 с.
Письменник висвітлює ті рокові хвороби, що з’явились на тілі сучасної Таврії. Автор виконує місію вправного хірурга, який не лише лікує наслідки, а і лазером сатиричного слова випалює першопричини захворювання– лицемірство і жадобу наживи сьогоденних крутіїв, які ладні плювати на святе, аби потрапити до зали народних обранців
 
177. Будниченко А.А. Сюрприз от Деда Мороза.– Херсон: ХГТ, 2007.– 188 с.

Про викрадення дітей у підприємців, шантаж батьків та про інші інтригуючі події йдеться у повісті.

 

178. Бутузов О.Г. За холодними річками: Зб. поезій /Ред. А.І. Кичинський.– Херсон: Айлант, 2007.– 92 с.: портр.

Дана збірка поезій в ліричній формі відображає пошуки сенсу буття та визначення духовних цінностей сучасної людини. На першій сторінці обкладинки використано фрагмент картини Михайла Врубеля «Царівна Волхова» (1898 р.).
 
179. Бутузов А. Изнанка времени: Избранное.– Изд. 2-е, доп.– Херсон: Айлант, 2007.– 109 с.
Поетичний збірник, одинадцята книга віршів автора– своєрідний підсумок піввікової творчості та життєвого досвіду поета.
 
180. Василенко М. Курай для пожежі: У 2-х т. Т. 1: Щоденникові записи 1970-1985 рр.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 447 с.: іл.
Мемуарні записи херсонського літератора і громадського діяча М.О. Василенка– це справжня скарбниця думок, почуттів і спостережень. В книзі автор оспівує національні святині– рідну мову, ставлення до якої визначає рівень духовності суспільства. Кожний, хто цікавиться філософією життя, живими фактами минулого, знайде у записах щось цікаве для себе.

 

 

181. Вежі та вітрила. Т. 1: Поезія Херсонщини кінця XX– початку XXI століття /В. Загороднюк та ін.; Голов. ред. В. Піддубняк.– Херсон: Наддніпряночка, 2007.– 299 с.– (Літературні скарби Таврії).

Дана поетична збірка відкриває антологію «Літературні скарби Херсонщини». На читачів чекає захоплююча подорож у херсонський поетичний світ двох суміжних століть. У книзі представлена поезія авторів: А. Бахути, М. Братана, О. Бутузова, М. Василенка, О. Гунька, В. Жураківського, В. Загороднюка, А. Кичинського, В. Кулика, Л. Куліша, А. Марущака та інших.
 
182. Весняні поезії: [Зб. віршів] /В. Лунєгов та ін.; Ред.-упоряд. О. Пасічник.– Херсон: Айлант, 2007.– 67 с.

У збірку увійшли вірші переможців та призерів двох (2005 та 2007 рр.) обласних конкурсів поетів-аматорів з числа педагогів «Весняні поезії». Всі вони– викладачі загальноосвітніх закладів Херсона. Кожен з представлених у збірці авторів– яскрава особистість зі своєю темою у творчості. Ви зануритеся у світ безмежної любові до краси рідного краю Катерини Савченко, разом з Людмилою Степаненко перегорнете сторінки трагічної та світлої історії України, підніметесь до висот істиної Любові тонкого ліризму Віктора Лунєгова, побачите світ очима Лариси Прядко.

 

183. Врищ Н.С. Сполохи душі: Поезії.– 2-ге вид.– К.; Херсон: Просвіта.– 63 с.

Поетичні твори пронизані любов’ю до рідних степів, до могутнього Дніпра, повагою до людей, до праці. В них– роздуми про загальнолюдські цінності, віра в краще майбутнє нашого народу.
 
184. Гайдамака В. Днепровские мотивы: (Песни).– Херсон: б. в., 2007.– 40 с.
До збірника включено 12 пісень композиторів Л. Печериченко, А. Шейченка, С. Коренєва на слова В. Гайдамаки. Пісні присвячені м.Херсону, природі, чарівним жінкам та дітям.
 
185. Горина-Чумаченко Л.Б. Память сердца: Сб. стихов.– Херсон: ХГТ, 2007.– 40 с.– (Біобібліогр. серія: Вчені-аграрії України).
У збірнику вміщено вірші російською та українською мовами.
 
    186. Дубовалова Є. Життя як воно є: [Зб. віршів].– Херсон: Вид-во ХДУ, 2007.– 148 с.
У виданні в поетичній формі виражене життєве кредо автора.
 
187. Елінг: Літ. альм. Вип. 6/7.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 208 с.
В альманасі– матеріали про Л. Українку, С. Русову, 20-річну діяльність літературного клубу «Елінг» та твори його активних членів.
 
188. Жменько З. Подорожники: Посвящается всем, кто в пути.– Херсон: ЧП Вишемирский В.С., 2007.– 24 с.

Книга віршів розрахована на широкий загал читачів.

 

189. Загороднюк В. І пахне медом їхня хата: Дит. загадки.– Херсон: Наддніпряночка, 2007.– 36 с.: іл.

 
190. Задорожный В. Затмение солнца (Ван Гог); Смерть в «Англетере»: [Судьбы гениев: Ван Гога, Есенина]: Драмы.– Херсон: ХГТ, 2007.– 167 с.
В книгу включені драми про трагічну долю великого голандського художника та відомого російського поета.
 
191. Иванова Л. Во имя любви, или Лукреция Ивелли: Реквием первой любви.– Херсон: Айлант, 2007.– 60 с.
В книзі йдеться про перепетії роману головних героїв: Лукреції Івеллі та Амадео ді Марліані, що відбуваються в італійському місті Болоньї. Книга розрахована на широке коло читачів.
 
192. Иванова Л.В. Чаша вины: Повесть.– Херсон: Айлант, 2007.– 124 с.
Книга про тонку грань добра і зла, про те, як легко може жертва, що викликає жалість, співчуття і бажання допомогти, перетворитися у підступного, цинічного, безжалісного ката.
 
193. Калоша В. Воровские рассказы /Ред. Т.Н. Щерба.– Голая Пристань: ЧП Бездворный А.И., 2007.– 266 с.
Для книги характерна правдивість розповіді, легкий стиль, глибока характеристика персонажів, пронизливий погляд на світ, оточуючу дійсність.
 
194. Каляка М.М. Твори: В 5 кн. Кн. 3: Рукопис знайдено в каюті Ушакова: Зб. творів.– Херсон: Просвіта, 2007.– 266 с.
Письменник широко розкриває кілька сторінок нашої історії, пропонуючи читачам шлях вибору.
 
195. Каплан Б.Е. Жизнь в остатке: [Новеллы] /Ред. О. Кереселидзе.– Херсон: ЧП Виноградов Г.А., 2007.– 123 с.
Книга присвячена Давиду Файнштейну, розрахована на широкий загал читачів.
 
196. Коломоєць Т.А. Крила натхнення: Поезія та пісні /Ред. М. Сингаївський.– Херсон: Наддніпрян. правда, 2007.– 95 с.: портр.
Поетична збірка має переважно інтимний характер і відтворює ліричний світ поетеси.
 
197. Куликівський В.П. Казки /Упоряд. В.О. Авер’янова, Г.Г. Мартинова; Худож. О.В. Кучерова.– Херсон: [б.в.], 2007.– 82 с.: іл.
Книга розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
 
198. Крюков Г.В. Жаворонки остаются на зиму: Повесть для мл. шк. возраста: Из цикла «Дети войны» /Худож. О. Ганоболина.– Херсон: Тимекс, 2007.– 84 с.: ил.
В повісті йдеться про події на півдні України під час окупації в роки війни 1941-1945 років.
199. Крюков Г.В. Сорванцы: Рассказы (из цикла «Дети войны»).– Херсон: Айлант, 2007.– 82 с.: ил.
В книзі розповідається про життя сільських дітей після Великої Вітчизняної війни 1941– 1945 років. Пустотливі, кмітливі, винахідливі, спостережливі, терплячі, добрі та чуйні– ці риси притаманні «дітям війни».
 
 
 
200. Марущак А.П. Бешеный ферзь: [Роман] /Ред. Е. Марущак. - Херсон: ХГТ, 2007. - 255 с.: портр.
 
201. Марущак А.П. Шалений ферзь: [Роман] /Ред. О. Марущак. - Херсон: ХМД, 2007. - 255 с.: портр.
Події в романі відбуваються у 70-90-ті роки XX століття. Життя головного героя Андрія Калити– студента, офіцера, журналіста– дозволяє побачити й оцінити як високу моральність простих людей, так і маразм радянських чиновників. Здається, герой роману живе винятково власними проблемами– кохає, працює, творить, але по суті перед нами життя цілого покоління. Дійство у романі розгортається динамічно, а велика кількість дотепних діалогів, гумор не дозволять читачеві нудьгувати.
 
202. Марченко Л. Клятве остались верны: О юных героях с Карантинного острова: Док. худож. роман.– Херсон: Айлант, 2007.– 216 с.
Під час Великої Вітчизняної війни в Херсоні– на острові Карантиннім– діяла група відважних юних патріотів «Мальчишки с Карантинного». Про життя та подвиги юних героїв йдеться в книзі.
 
203. Марченко Л.В. С Музой на брудершафт:Сатира и юмор/Худож. В. Хмель. - Херсон: Айлант, 2007. - 118 с.: ил.
«Як життя? Як справи в нашому суспільстві?» - на ці запитання робить спробу відповісти автор у своїй книзі.
 
204. Мелодія в словах бринить: Вірші, оповідання, казки. Вип. 3. /За ред. В.М. Нижеголенко.– Херсон: Вид-во ХДУ, 2007.– 28 с.: іл.
У збірнику опубліковані перші літературні спроби школярів– учасників гуртка «Пролісок», який працює в Херсонській школі № 52.
 
205. Минин С.А. От души:Сб. стихов. - Херсон: ХГТ, 2007. - 80 с.
Книга розрахована на широкий загал читачів.
 
206. Молода муза: Альманах. Вип. 1. /Голов. ред., упоряд. О.В. Олексюк; Херсон. обл. осередок Всеукр. молодіж. громад. орг. "Молода Просвіта". - К.; Херсон: Просвіта, 2007.23 с.
У збірку включені поетичні твори молодих авторів– членів Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молода Просвіта».
 
207. Немченко І.В. Військова хитрість:Оповідання та казки. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 71 с.
До книги херсонського автора увійшли твори про наше недавнє минуле й сьогодення. Збірка розрахована на широке коло читачів, небайдужих до долі рідного краю та його перспектив.
 
208. Немченко І.В. Корсунські світанки: Поезії /Ред. В.С. Загороднюк. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 111 с.: іл.
До «Корсунських світанків» І.В. Немченка увійшли твори як громадянського, так і пейзажного та інтимного забарвлення, в яких оспівується любов до рідної землі, до національних святинь. Вірші репрезентують мальовничу перлинуУкраїни– Надросся, історію та сучасні прикмети цього чудового краю. Життєві стежки привели письменника на корсунські терени на початку 90-х років. За цей час народилося багато літературних творів та досліджень, присвячених людям і природі цього чарівливого куточка.
 
209. Немченко І.В.Світло надії:Драм. поема. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 15 с.: портр.
У творі висвітлено одну зі сторінок життя відомої української письменниці Дніпрової Чайки (Людмили Олексіївни Василевської-Березіної)– перебування її в херсонській тюрмі за протиурядову діяльність у 1900-х роках.
 
 
210. Нижеголенко В.М. Вибрані твори: Вірші, оповідання та казки для дошк., мол. та серед. шк. віку /Передм. І. Немченка, К. Савченко. - Херсон: Айлант, 2007. - 236 с.: іл., портр.
вори В. Нижеголенко несуть велике виховне навантаження, вчать любити рідний край і Україну.
 
211. Олексюк О.В. А у нас був Тарас:Вірші для малят від 5 до 125 років/Худож.С. Курак. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 24 с.: іл. - (Юльчина б-чка).
 
212. Олексюк О.В. Школо-Либідко: Пісенник.– К.; Херсон: Просвіта, 2007.– 19 с.
Видання присвячується 195-річчю Цюрупинської гімназії.
 
213. Рябчуков А.А. На грани тысячелетий:Сб. стихов/Предисл. Г. Ф. Борисенко. - Херсон: ХГТ, 2007. - 396 с.: портр.
Книга цікава широкому загалу читачів. В ній– філософські судження, особисте бачення автором проблем України, щирість сприйняття навколишнього світу.
 
214. Савчук Г.А. Я хочу доторкнутися до сонця: Зб. віршів та прози/Передм. авт.; Худож. В.А. Цисельський, О.В. Бондаренко. - Херсон: ХМД, 2007. - 56 с.: портр., іл.
У збірці у віршованій формі автор розповідає про самих рідних і дорогих йому людей.
 
215. Савчук Л.Г. Я и моя сестра:Сб. стихов и прозы/Л.Г. Савчук, В.Г. Савчук; Предисл. Г.А. Савчука. - Херсон: ХГТ, 2007. - 36 с.: ил.
Форма викладення у вигляді щоденника, де вказуються точні дати і час. В книзі вміщені казки, загадки, лічилки, білі вірші тощо.
216. Серебряков Л.Б. Розпустила Дуня коси: Пародії, бувальщини, фейлерески, партизанські пісні, жарти /Під ред. авт. - Вид. 1-е. - Херсон: ПП Косарєв С.І., 2007.– 60 с.: ноти, фотогр.– Текст укр., рос.
Основна частина збірки присвячена партизанам смоленсько-могилівського зєднання «Тринадцять» під командуванням Героя Радянського Союзу, підполковника Сергія Володимировича Гришина, а також партизанам усіх інших формувань. Двомовність тексту спричинена тим, що написаний він на російськомовному матеріалі для російськомовних партизан і населення.
 
217. Сидоренко С.В. Гонорар за гвоздь номера; Вход в преисподнюю:Детектив. повести. - Херсон: Стар, 2007. - 352 c.
Яскравий гумор, самоіронія органічно вплітаються в круговорот стрімких подій. Ця книга– те що треба для цінителів сучасної динамічної гостросюжетної літератури. Детективні повісті даного видання читаються легко та із задоволенням.
 
218. Сироваткін Ю.М. Тамуючи біль:Поезії/Ред. О.В. Олексюк. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 52 с.
Книга присвячена 200-річчю смт Нова Маячка Цюрупинського району.
 
219. Сливканич-Бельченко С.В. Мои рифмованные мысли:Сб. стихов.– Херсон: ХГТ, 2007. - 92 с.: ил.
В збірник включені вірші за наступними розділами: дитячі вірші, молитви, про рідний край, вітання, гумор.
 
220. Степ: Літ.-худож. альм. № 15 /Упоряд. Т. Щерба; Голов. ред. О. Бутузов.– Херсон: Айлант, 2007.– 164 с.: іл.
В історії Херсонщини альманах «Степ» став своєрідним смолоскипом, який висвітлює літературно-мистецьке життя нашого краю протягом значного відрізку часу. Адже виповнилось 120 років з часу виходу його першого числа. Сьогодні альманах «Степ» виходить щорічно. В ньому публікуються твори молодих авторів. В даному випуску введені нові рубрики: «Молоді голоси» (яка включає і дитячу творчість), «Антологія одного вірша», «Гумор», «З історії рідного краю». Нові доробки краян-літературознавців, істориків, поетів, прозаїків, піснярів, бібліографів засвідчують безперервність літературно-мистецького життя нашого краю, його творче зростання.
 
221. Таврія поетична: Альманах /Ред., упоряд., бібліогр. довідки Т.М. Щерби; Редкол.: М. І. Братан та ін.; Іл. А. І. Кичинського. - Херсон: Айлант, 2007. - 300 c: портр., іл.
До альманаху увійшли кращі вірші професійних поетів і аматорів слова, знаних не лише на теренах Херсонщини, України, а й у близькому і далекому зарубіжжі. Книга розрахована на широку читацьку аудиторію.
 
222. Файчак Й.Г. Світ вирує: Мініатюри /Ред., післямова О.В. Олексюка. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 32 c.
На четвертій сторінці обкладинки вміщено довідку про життєвий та творчий шлях автора.
 
223. Чернышенко Н. В Трускавец за мужем: [Повесть]. - Херсон: ХГТ, 2007. - 196 с.
Вікторія на курорті знайомиться з Володимиром, закохується в нього, але не довіряє його красі. Вона також йому подобається, а підійти до неї він не наважується. Такий нехитрий сюжет повісті. Що з того вийшло? Читайте самі.
 
224. Чернышенко Н. Надежда, море и любовь…: [Повесть] /Ред. А. Будниченко.– Херсон: ХГТ, 2007.– 303 с.
Поставлена життєвими обставинами на коліна, Надія їде на ціле літо працювати на морі, але не одна, а разом з родиною. Робота, сімейні обовязки і порожнеча на душі у головної героїні. І тут вона зустрічає його. Та чи вдасться двом самотнім знайти спільну мову?
 
225. Щерба Т.М. Розстані: Повісті /Ред. М.І. Братан; Худож. О. Чорнобель. - К.; Херсон: Просвіта, 2007. - 171 с.
У повістях відображене життя сучасників із їх радощами і болями. Порушені морально-етичні проблеми, які зустрічаються кожному у складному світі. Авторка ратує за добро і перемогу істини над злом.
 
226. Ярова М.П. Три пам’яті: (Оповідання, нариси); Від життя зернинка: (Вибрана лірика різних років).– Херсон: Айлант, 2007.– 176 с.

 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17181920212223
24252627282930