Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Від укладача

Меню розділу

Від укладача

Творчість Миколи Івановича Братана займає помітне місце в українській літературі. Ім’я українського поета, пісняра, прозаїка, драматурга, перекладача, автора творів для дітей і про дітей, публіциста, громадського діяча відоме серед української спільноти, творчої інтелігенції, студентської та учнівської молоді, більшості населення Херсонщини.
У своїх творах митець оспівував людину-трудівника, хлібодарів і корабелів, безмежні простори рідної Херсонщини, боротьбу за кращу долю України. Даниною пам’яті непересічному українцеві став біобібліографічний покажчик з промовистою назвою: «Микола Братан: «Я зроду – віть сільського люду...», підготовлений з нагоди 80-річчя від дня його народження. Мета посібника – найповніше представити друковані документи та електронні ресурси, опубліковані в 1952-2014 р.р., які всебічно відтворюють життєвий шлях, багатогранність творчості та громадську діяльність письменника.
Розділ «Твори М.І. Братана (1952-2014)» містить інформацію про окремі видання, публікації у збірниках, періодичних виданнях та виданнях, що продовжуються.
Матеріали розташовані у хронологічному порядку. В межах року на початку подаються окремі видання, потім публікації в алфавіті назв. У розділі «М.І. Братан як поет-перекладач» дотримується принцип розташування літератури в алфавіті мов. У підрозділі «Вшанування пам’яті» та у розділах: «Довідкова література», «Бібліографічні посібники»  література розташована в алфавіті авторів, назв книг, статей.
Окремі з бібліографічних описів супроводжуються анотаціями довідкового і уточнювального характеру. Переважну частину друків опрацьовано de visu. Низку публікацій наведено за джерелами бібліографічної інформації у зв’язку з їх відсутністю у фондах Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара. Такі записи позначені астериском (*).
В разі повторення видань застосовуються посилання (див. №...).
Покажчик включає документи Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, матеріали літературного відділу обласного краєзнавчого музею (Літ. від. ХОКМ), обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова (ОБЮ ім. Б.А. Лавреньова), обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки (ОБД ім. Дніпрової Чайки), державного університету (ХДУ), а також документи обласного державного архіву Херсонської області.
Для зручності пошуку необхідної інформації видання доповнюють алфавітний покажчик назв творів М.І. Братана та іменний покажчик. 
Відбір матеріалу завершено у травні 2014 року.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031