Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Коли враження та знання приносять перемогу

П'ятий рік поспіль Благодійна організація Кримськотатарський Культурний центр «Куреш» проводить творчий  конкурс серед молоді «Історичні паралелі», присвячений історії боротьби українського та кримськотатарського народу за державний суверенітет і територіальну цілісність України та відлунню історичних паралелей до сьогодення. Цього року конкурс проходив за темою: «Батьківщину не обирають, її захищають» а слоганом стали слова відомого кримськотатарського поета та публіциста Шакіра Селіма:

Для когось Крим – Райські сади,
Розваги оп'яніння…
Для мене Ти не хміль розваг,
Для мене – Батьківщина.

Учасниками могли стати студенти й школярі Херсонської області та АР Крим. З нашого Верхньорогачицького району було подано шість робіт, дві з яких отримали схвалення компетентного журі – 1 і 3 місця: Чистопільська та Первомаївська загальноосвітні школи.

20 грудня у Херсонській бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулося нагородження переможців конкурсу «Історичні паралелі». До присутніх звернувся голова Херсонського міського Меджлісу кримськотатарського народу, голова журі Ібрагім Сулейманов. Він зазначив, що конкурсанти,незважаючи на складнощі поставленого завдання, впоралися на відмінно.  Артем Петрик, член журі, кандидат історичних наук, викладач ХДУ, відзначив патріотичність подачі матеріалу й навіть порадив конкурсантам спробувати себе  у журналістиці: «Україні потрібні ті, хто не буде боятися бити ворога словом» Лілія Джаксім, голова БО «Кримськотатарський культурно-спортивний центр «Куреш», та Ібрагім Сулейманов нагородили переможців грамотами і цінними подарунками. Представники Чистопілля повезли з собою додому грамоту за 1 місце, подарунок, що може порадувати кожного школяра – сучасний смартфон, книгу кримськотатарської прози і грамоту школі за щорічну активну участь у конкурсі (це вже вдруге Чистопільська школа пишається своїми учасниками й 1 місцем за творчі роботи).

В інтерв'ю для радіо «Куреш» учениця 9 класу Чистопільської  ЗОШ  Надія Калюжна, яка посіла 1 місце в конкурсі, зазначила причини, що спонукали її звернутися до теми  конкурсу «Історичні паралелі»: «Цьогоріч у жовтні ми брали участь у Фестивалі  шістдесятництва  й дисидентського руху, що проходив у Києві. Там я познайомилися з Еміне Аджієвою, яка вразила своєю  обізнаністю. Саме від неї я вперше почула про дисидентський рух кримських татар. А ще поринула в ніжний лет татарського  танцю. Це було так захопливо, що, повернувшись додому, я почала цікавитись іменами й подіями, до яких привернула увагу Еміне. А згодом, коли було оголошено конкурс «Історичні паралелі», ми з Наталею  Анатоліївною, моєю вчителькою української мови і літератури, вирішили об'єднати враження й знання, отримані за цей час. До того ж, наприкінці жовтня на теренах нашого  району відбулося відкриття пам'ятного знаку, присвяченого підписанню першого  договору про союз між Військом Запорозьким  і Кримським Ханством.

Ідею про думки, що є головним у  першій частині моєї роботи й ніби живуть  самостійно, підказала вчителька. Так мені було легше передати  свої почуття  (ніби відсторонено) і  приміряти образ гордої  представниці кримськотатарського народу, що споконвіків бореться за право жити на рідній землі».

Н.Польська,
учитель української мови і
літератури Чистопільської  ЗОШ.

 

Рідний край. – 2020. – 3 січня. № 1 (7330).

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 3031