Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Проєкт «Гордість Херсонщини» стартував у Гончарівці

У переповненій світлиці відділу мистецтв Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара 28 січня  2020 року за ініціативи громадських організації «Українська Хата – талантами багата» та «Херсонське обласне бібліотечне товариство» розпочав свій поступ новий культурно-просвітницький проєкт «Гордість Херсонщини». Цей проект, я впевнений, допоможе краянам ближче познайомитись з непересічними особистостями нашого рідного краю, які своєю повсякденною працею, своїми звершеннями несуть у серця земляків життєдайні сили вірити у краще майбутнє нашої смаглявої Таврії. Заступники директорів шкіл області з виховної роботи, учні Херсонської гімназії № 6, відомі митці Херсонщини, літератори та журналісти з Олешківського, Голопристанського, Білозерського районів та міста Херсон мали радість в цей день наснажитися позитивними емоціями від зустрічі з героїнею нашого першого засідання – відомою українською художницею, картини якої ввійшли у каталоги кращих творів України 2017, 2018 років, знаною майстринею,  роботи якої зачаровують, поетесою і співачкою Інною Красновською-Кафтан. 

Присутні ознайомились з творчим і життєвим шляхом пані Інни, яка народилась у Криму, у Джанкої, закінчила Сімферопольське училище культури і уже понад 30 років працює бібліотекарем Каланчацької ЦБС. Все своє свідоме життя вона пише вірші та пісні і пише чудодійні картини, які несуть у собі заряд позитиву та силу любові і добра. Розуміючи, що для професійного росту як художника, окрім таланту та неймовірної працездатності, необхідні ще й базові знання, пані Інна Красновська-Кафтан 2015 року, вже у зрілому віці, з відзнакою закінчує Херсонське училище культури, відділення народно-ужиткового мистецтва.

Її картини «Берегиня», «Кавун-дерево», «Хата-дідух» виконані в унікальному авторському стилі, в техніці, яку авторка найменувала «Цвітиці». Дві дещиці робіт Інна Красновська-Кафтан презентувала перед присутніми саме в день її віншування.

Саме в цей день лауреати всеукраїнських конкурсів вокалістів Іван Бурлака та Тетяна Дудкіна разом із народним вокальним ансамблем «Южаночка» Партизанського СБК (кер. Лідія Крайнова), в якому вже понад 25 років співає і Інна Красновська- Кафтан, запальними українськими піснями додали наснаги глядачам на подальшу діяльність заради утвердження української мови та української державності на теренах Соборної України.

Від імені організаторів заходу щиросердно дякую Каланчацькому селищному голові Зінчуку Володимиру Калиновичу за чинну допомогу в організації перевезення  уславленого колективу «Южаночка» до столиці смаглявої Таврії. Також низько вклоняюся дирекції найкращої в Україні книгозбірні – Херсонської обласної універсальної бібліотеки імені Олеся Гончара – за порозуміння і підтримку моїх ідей.

Всіх тих, хто з причин тимчасової негоди або ж хто не встиг на зустріч з художницею, але має бажання насолодитися і наснажитися сонячною палітрою Інни  Красновської – Кафтан, ми запрошуємо на третій поверх обласної книгозбірні імені Олеся Гончара, де до 28 лютого буде експонуватися виставка унікальних картин художниці. Дай вам Бог радості!

Олег ОЛЕКСЮК,
заслужений працівник культури України,
керівник проекту «Гордість Херсонщини». 

          

Слава праці. – 2020. – 6 лютого. № 6 (10224).

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 3031