Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Розділ 3. Ландшафтний дизайн: життя в гармонії з природою

"Люди ігнорують дизайн, який ігнорує людей"
Хімеро

Розглядаючи рівнину, практично неможливо представити, як із усього цього можна зробити щось особливе, що буде радувати протягом багатьох років. Ландшафтний дизайн - це місток, що поєднує мрії та реальність, це шлях до реалізації найоригінальніших ідей, це можливість дарувати людям спілкування з природою. Якщо ви хочете додати вашій ділянці неповторний, індивідуальний стиль без зайвих турбот і створити свій власний зелений світ затишку, добірності і комфорту, від планування ландшафтного дизайну до пристрою альпінарію і водойм усіх типів, тоді вам не обійтися без наших рекомендацій.

У посібнику Проектирование садов и парков. - М.: Стройиздат, 1991. - 340с. автори Гостева В., Юскевич Н. подають історичний огляд садово-паркового мистецтва з давніх-давен і до нашого часу. Декоративні властивості рослин - різноманітність форм, кольору і фактури - відкривають широкі можливості для використання насаджень, як одного із засобів вирішення ландшафтної архітектури. У виданні подаються принципи композиції зелених насаджень, відомості процесу проектування об'єктів озеленення. Книга розрахована на учнів техникумів, які навчаються за спеціальністю "Озеленення міст і населених пунктів", а також на фахівців ландшафтного дизайну і всіх, хто має власний сад чи парк.
Огорожі і паркани - обов'язкові атрибути приватних будинків і дачних ділянок. Видання Заборы и ограды. - К.: "Богдан", 2005. - 185 с. знайомить з різними типами огорож, надає поради: як можна виростити сад за всіма правилами фэн-шуй, як розмістити кольорові акценти. У посібнику наявні ілюстрації, схеми, поетапні інструкції і рекомендації. Книга розрахована на тих, хто бажає зробити свій будинок комфортним і сучасним, а також фахівців-будівельників.

Періодичні видання

Як самостійно розробити план саду в сучасному стилі, правильно підібрати рослини, орієнтуючись на колір і форму, висоту куща, зробити гарну композицію та уміло за нею доглядати розповість Stuart-Smit Т. Созвучие контрастов и подобий // Дом и сад. - 2007. - №8. - С.46-48.

Періодичне видання "Дом и сад" - найпопулярніший російський тематичний журнал, найкращий вибір як для для професіоналів, так і для тих, хто любить красу і душевну гармонію. Бібліотека пропонує передплатний комплект за 2006-2007 рр.
Як можна створити затишний куточок, який стане органічною частиною природного ландшафту, висвітлює Манукян Ю. Все будет в ажуре // Красивая усадьба. - 2007. - №6. - С.33-35.

Російське періодичне видання "Красивая усадьба" - помічник як у проектуванні відкритих площ, так і у створенні свого неповторного саду. Затишні альтанки, перголи, трельяжі, арки-опори для рослин, що в'ються, лавки, романтичні містки, стильні ліхтарі, витончені підставки під квіткові вазони все частіше являються неодмінною частиною ландшафтного дизайна. Бібліотека пропонує передплатний комплект за 2006-2007 рр.
Автор статті Маргарід Н. Сад, в котором легко дышится // Благоустройство & ландшафт.- 2011. - №04-06 пропонує своє бачення проекту саду.

Українське періодичне видання "Благоустройство & ландшафт" - це велика кількість корисної, цікавої і практичної інформації для професіоналів і спеціалістів-початківців ландшафтного мистецтва, дизайнерів, архітекторів, організацій, які займаються будівництвом, а також для всіх, хто мріє про затишний і запашний райський куточок. Бібліотека пропонує передплатний комплект за 2012 р.
Якщо ви плануєте виразний, але не строкатий, респектабельний, але без екзотичних деталей сад, тоді вам допоможе стаття Лебедева А. Спокойствие, только спокойствие // Ландшафтный дизайн. - 2007. - №6. - С.29-31.

Російське періодичне видання "Ландшафтный дизайн" знайомить із сучасними стилями і напрямками декоративного оформлення саду, розміщує поради ландшафтної індустрії, а також оригінальні ідеї та рішення, рекомендує нові технології і матеріали. Бібліотека пропонує передплатний комплект за 2007-2008 рр.
Пейзаж, розташований далеко за межами саду, в історичні епохи відігравав різну філософську роль, та частіше за все ставав елементом його композиції. Як візуально збільшити і збагатити простір саду розповість Гнездилова Е. Там, за горизонтом // Ландшафт. Дизайн. - 2011. - №1. - С.22-25.

Українське періодичне видання "Ландшафт. Дизайн" - журнал про декоративне садівництво, який знайомить з найбільш відомими садами і парками України. Бібліотека пропонує передплатний комплект за 2011 рр.
Відкритий басейн все частіше стає атрибутом заміського будинку, допомогає приємно відпочити і підтримати фізичну форму, а також прикрашає ландшафт. З чого почати будівництво підкаже Кулыгина Е. Конструктор для взрослых // Бассейны и сауны. -2007. - №3. - С.42-46

Російське періодичне видання "Бассейны и сауны" надає професійні поради і практичні рекомендації з планування басейнів і саун та догляду за ними. Бібліотека пропонує передплатний комплект за 2006-2007 рр.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 232425262728
293031