Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Центр для користувачів з особливими потребами

Меню розділу

  Центр для користувачів з особливими потребами

Центр створено за підтримки Посольства США в Україні та Міжнародного благодійного фонду FORCE (Нідерланди).

Місія Центру – забезпечити фізичний та інтелектуальний доступ до інформації користувачам з обмеженнями, через які їм важко або неможливо використовувати загальнодоступні ресурси. Це стосується також людей з тимчасовою інвалідністю, наприклад, через нещасний випадок, а також тих, хто має певні обмеження через вікові зміни.

Центр пропонує послуги для користувачів з вадами зору, а також надає допомогу у доступі до інформаціі іншим категоріям користувачів з особливими потребами (інвалідам 1-3 груп, членам їх сімей, користувачам похилого віку), соціальним працівникам та корекційним педагогам.

 Основний  фонд Центру  складає література шрифтом Брайля та видання на електроносіях,  аудіо книги. Наявна також і сучасна українська дитяча література. Сьогодні, в рамках впровадження інклюзії, до фондів надходять книги, надруковані в універсальному дизайні, що робить книгу доступною і для читачів з вадами зору, і без них. Про деякі оновлення фонду книг шрифтом Брайля можна дізнатися тут.

Останнім часом фонд також почав активно поповнюватися фаховою літературою для психологів та педагогів, що працюють у сфері інклюзивної освіти.  На допомогу освітянам співробітники  Центру ведуть спеціальну сторінку у соціальній мережі Фейсбук Інклюзивна освіта

У центрі представлено спеціальне обладнання для людей з вадами зору. В нашій бібліотеці ви можете скористатись як стаціонарними  так і портативними електронними збільшувачами. Стаціонарні електронні збільшувачі Optelec ClearView знаходяться в Центрі для користувачів з особливими потребами та в секторі періодичних видань відділу обслуговування на IV поверсі книгозбірні.

Сьогодні Центр – це не тільки пункт доступу до інформації. Це – інклюзивний майданчик для реалізації творчих ідей, інтелектуального спілкування, культурного дозвілля та створення різноманітних громадських ініціатив, спрямованих на вирішення актуальних проблем людей з інвалідністю. Долучитися до діяльності інклюзивного майданчку може будь-хто. 

 

Останні події

  • Бібліотека – безмежний простір для розвитку особливої дитини. І яскравим тому прикладом став наш проєкт: театр "Звичайна роль – особливий актор". Його учасники – діти-аутисти, діти з синдромом Дауна та діти з ДЦП. До речі, це перший інклюзивний театр при бібліотеці в Україні. Театр при Гончарівці – не тільки  унікальна можливість для особливих дітей реалізувати свій потенціал та розвинути свої здібності, але й ефективний спосіб привернути увагу суспільства до їхніх проблем. За три роки наполегливої праці талановиті актори інклюзивної трупи підкорили серця не тільки херсонського глядача: театр при бібліотеці перемагав як у всеукраїнських, так і в міжнародних фестивалях. Тут можна подивитись про цьогорічну театральну прем’єру в бібліотеці.
  • Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії" – визначна подія не тільки для нашого міста, але й для всього таємничого світу сценічного мистецтва. Ми пишаємося тим, що і в цьому році актори інклюзивного театру при бібліотеці "Звичайна роль – особливий актор" мали змогу потрапити до програми Фестивалю і представити справжнім знавцям театрального мистецтва свою творчість. Як все відбувалося – читайте тут.
  • Не встигли відвідати виступи інклюзивного театру "Звичайна роль – особливий актор", але вас цікавить розвиток інклюзивного мистецтва на Херсонщині? Не біда! Тут, тут і тут  можна подивитися деякі фрагменти вистав театру. Виставу ж цього театрального сезону, "Півень Хвалько", за мотивами твору Б.Мельничука "Задерикуватий півень", можна переглянути тут.
  • Каністерапія (метод "лікування собакою") давно отримала визнання у світі. Наприклад, у США та Японії в деяких муніципальних бібліотеках активно практикують зустрічі з чотирилапими "терапевтами". Центр для користувачів з особливими потребами спробував впровадити у світовий досвід і власну практику. Що з цього вийшло, читайте тут
  • Пошук роботи для людини з інвалідністю – завдання підвищеної складності. Під час семінару "Техніка пошуку роботи", який був розроблений спеціально для людей з особливими потребами, слухачі дізналися про ефективні методики та інструменти, які допоможуть знайти справу свого життя. Детальніше: туттут і тут.
  • Працівники центру намагаються максимально відповідати запитам своїх особливих юних користувачів. Тому досить часто Центр виступає організатором цікавих та незвичайних заходів, що проходять за межами бібліотеки. Ось фоторепортаж про одну таку подію.

*     *     *

Слухайте записи з архіву РадіоКавун: вірші Ф.Ніцше та М.Богдановича мовою оригіналу та в перекладах  

Хочете дізнатись більше про спеціальний формат DAISY, дуже зручний для незрячих читачів? Наш блог Crazy DAISY стане вам у нагоді!

Завантажити книжки у дейзі-форматі можна на спеціальному ресурсі: http://daisy-ukr.svefi.net/download.

 

 

 

 

 

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031